Kymco Agilityn rajottimen poisotto

emps93

Elikkäs Kymco Agility on ollut mulla kohta vuoden päivät ja vähän vauhtia pitäis saada lisää. Nyt kulkee 50-52km/h vakiona.

Miten rajotin otetaan pois? Missä se sijaitsee? Saako tyttö itse sen käsivoimin pois vai tarvitaanko joitakin työkaluja? Muuttaako se mopon ääntä, onko helpompi jäädä poliiseille kiinni? Laitonta rajottimen poisotto taitaa olla, jos poliisi kokeilee mopoa ja kulkee yli 50 km/h niin millaiset sakot pamahtaa?

Säilyykö takuu skootterissa kuitenkin vielä sen vuoden, kun on kahden vuoden takuu? Skootteri on huollettu aina huoltokirjan mukaisesti. Voiko huoltaa sen jälkeenkin vielä asiantuntevissa huoltoliikkeissä, vai saako paskaa niskaan virityksestä?

3

498

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tilasin

      rajoittamattoman CDI -boxin mopo kulki tämän jälkeen 65-70 kilsaa tunnissa kuskista riippuen.(alkuperäisellä variaattorin holkilla)

      Nyt pitäisi löytää kevyemmät rillat variaattoriin ettei mopo kulkisi niin kovaa mutta kiihtyisi paremmin.
      Onko kenelläkään kokemusta minkä painoiset rullat olisivat ok.

      -Kymcoman-

      • todennäköisesti hieman painavemmat rullat kannattaa hankkia...
        muuten, miksi ostit rajoittamattoman cdi:n sieltä alkuperäisestäkin saa rajoittamattoman, kun tietää miten :)


      • halpahinta
        PappaSkootteri kirjoitti:

        todennäköisesti hieman painavemmat rullat kannattaa hankkia...
        muuten, miksi ostit rajoittamattoman cdi:n sieltä alkuperäisestäkin saa rajoittamattoman, kun tietää miten :)

        houkutteli juu onhan netti pullollaan ohjeita mistä katkoa toi piuha poikki.

        Mutta eikös painavemmilla rulliila lisätä huippunopeutta??


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      77
      1108
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      804
    3. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      231
      677
    4. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      34
      522
    5. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      45
      518
    6. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      48
      514
    7. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      74
      500
    8. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      23
      478
    9. Ihan pikku vinkki

      Kannattaa tallentaa kaikki mitä sen naisen kanssa puhuu ettei tule hankaluuksia myöhemmin
      Ikävä
      52
      419
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      18
      414
    Aihe