Etsin matkaseuraksi reipasta ja iloista miestä tai naista suuntana Kreikka, Turkki, Bulgaria tai Thaimaa. Ikäni on 46v ja budjetti keskimääräinen. Vielä ehtii suunnitella mukavan kesälomareissun; nähtävyyksiä, aurinkoa, uimista, retkeliyä (esim. fillarilla) ja syömistä ja juomista sopivassa suhteessa.
äkkilähtö 13.7 jälkeen
vm -62 nainen
9648
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Thaimaan matkailulle myös väärä vuodenaika, vihjeenä
Runsaista kommenteista päätellen Thaimaassa on nyt juuri hyvä aika matkailla; vähemmän turisteja, kosteus tekee kuuman ilman miellyttävämmäski, sateet suht niukkoja. Turkki on kuuma..tiedän, mutta siellä on juuri se varma lämpö ja auringonpaiste. Tällaisin miettein valitsin matkakohteita tällä kertaa.
Joko on loma varattu ? Turkki olisi lomareisuna hyvä !
Mulle sopisi Kreikka tai Italia parhaimmin.
Kreikka kuullostaa ihan mukavalta ...Oletko jo varannut matkan?
Hinnat on viel aika ylhäällä. Retket on mukavia nähtävyydet, rannalla tuskin jaksaa olla. Täytyy odottaa ensi viikkoon, miten hintojen käy.
Hinnat ovat aika tasaisia lähtöpäivästä riippumatta...mitä matkatoimistoa olet seuraillut? vai räätälöitkö matkan itse?
Suunnitelmissa loma jossain päin Kreikkaa... Samos? Elokuun puolessa välissä...
Viikko tai mieluummin kaks.. Aurinkoa,hyvää ruokaa jne...
Valitettavasti ehdottamasi ajankohta on liian myöhään...töitä pakerretaan siinä vaiheessa...mutta mukavaa matkaa sinulle:)