Haloo Elisa

Jonotusaika

Miten pääsen puhelimella Elisaan, ilmoittaa jonotusaika yli puoli tuntia tai yli 15 minuuttia.
Miten tämä on mahdollista?
Mitähän Linden on tehnyt asian eteen?
Kyse on laskusta, jätänkö kylmästi maksamatta, vai?

5

481

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...näinhän...

      ...se menee: Suvi Lindénhän vastaa Elisan puheluruuhkista ja hänhän itse asiassa yksin teidän taliaivojen puhelut ottaa vastaan. Suvi on niin kiireinen, että huikkasi mulle ohi kävellessäni, että voit jättää laskun kylmästi tai lämpimästi maksamasta, Elisa ei sitä sinulta veloita...

      -Rr

      • Enofadov

        Suomessa verkot on jätetty markkinavoimien kehitettäväksi. Tästä seuraa, että liittymiä myydään hanakammin kuin verkkoja vahvennetaan. Poliittinen päätös, josta Lindénkin on merkittävänä politikkona vastuussa.

        Esim. Ruotsissa yhteiskunnan osuus verkkojen rakentamisessa on suurempi, verkot toimivat paremmin ja tietotekninen osaaminen on ajat sitten ohittanut Suomen, joka on Pohjoismaisessa häntäpäässä. Niin vaikka onkin "maailman kärkimaita" kuten täällä tavataan sanoa, jotta ei tarvitsisi hävetä sijoitusta eurooppalaisessa vertailussa.


    • Hyi Elisa

      Asiakaspalveluun ei pääse puhelimella ei sit millään. En koskaan ota yhtään mitään Elisalta mitään!!!!!

      • langoilla roikkuja

        Läpipääsyä odototellessa ottaa päähän usein toistuva Elisan kehoitus hoitaa asiat netissä... Millä ilveellä hoitaa asiaa netissä, kun netti ei toimi? Voisko enempää ärsyttää?

        Mieleenpainuvimman vastauksen olen saanut soittaessani yhteyshitaudesta, että ethän sinä mersullakaan ajele koko aikaa 300km/h.... Siinä vaiheessa aattelin, että jep jep tää tais olla sitte tässä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      99
      2055
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      288
      1866
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      325
      1688
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      204
      1555
    5. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      31
      1177
    6. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      90
      1134
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1103
    8. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1047
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      65
      1042
    10. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      58
      1028
    Aihe