Mistä voisin ostaa metallisen tai muovisen Porschen pienoismalliauton pääkaupunkiseudulta mielellään ennen viikonloppua?
Haussa on tarkempi automallikin, mutta kunhan ensin löytyisi kaupat, joista alkaa kysellä. Kun ei ole omia lapsiakaan vielä, niin on lelu- ja pienoismallikaupat hieman hakusessa.
Oikeiden Porsche-henkilöautojen myyjä Porsche Center Helsingissä osoittautui pettymykseksi pienoismallien osalta, eli olisi pitänyt tilata, eikä tehdaskaan tuntunut enää myyvän kuin paria mallia.
Joitakin pienoismallikauppoja löysin http://www.pienoismallit.net/ -sivustolta. Täytyy alkaa käydä niitä läpi, mutta kaikki apu otetaan ilolla vastaan.
Mistä Porsche-pienoismalliauto?
6
1146
Vastaukset
- Mj
Itse löysin mieleisin:
http://www.modelmania.fi/v2/ - no sinnehän miekin
R-kioskeissa on näkynyt metallinen Porsche-pienoismalli. Öööh en ihan ole varma olikohan 911 Carrera?
Mallista saa ovet (2) auki ja oven aukaisun jälkeen etu- taka- ja mittarivalot palavat sekä varashälytin laulaa. Lopuksi kuuluu ovien sulkemisen ääni ja valot sammuvat. Eli paristo siinä on ja tarvitaan.
Kuulostaa ehkä hiukan lapsekkaalta mutta malli on ihan siisti ja realistisen näköinen. Pienen kiihdytysnäytöksenkin sillä voi antaa show-mielessä siten että vetää autoa taaksepäin niin että takapyörät pyörivät ja laskee sitten otteen irti.- meikämannen Porsche
Malli ei sinänsä reagoi oven sulkemiseen, vain oven avaamiseen, mutta tarkasti ajoittaen sillä voi järjestää kateellisille :-) sukulaisille seuraavankaltaisen näytöksen:
- Joo kaunis on ilma ... ai hitsi, jäiköhän mun Porscheni ovi auki?
(ottaa automallin esiin ja kokeilee ovea, avaa oven, varashälytin ulvoo)
- Ai olipa hyvä että muistin tarkistaa, oli jäänyt kalliin urheiluauton ovi lukitsematta!
(sulkee oven sopivan ajan jälkeen, kaivaa taskustaan muka auton avaimenperän ja on käyttävinään kaukosäädintä, automallista kuuluu ovien lukitsemisen ääni)
- On se hyvä tommonen varashälytin, pysyy rosvot varpaisillaan... - hyväähuomenta
meikämannen Porsche kirjoitti:
Malli ei sinänsä reagoi oven sulkemiseen, vain oven avaamiseen, mutta tarkasti ajoittaen sillä voi järjestää kateellisille :-) sukulaisille seuraavankaltaisen näytöksen:
- Joo kaunis on ilma ... ai hitsi, jäiköhän mun Porscheni ovi auki?
(ottaa automallin esiin ja kokeilee ovea, avaa oven, varashälytin ulvoo)
- Ai olipa hyvä että muistin tarkistaa, oli jäänyt kalliin urheiluauton ovi lukitsematta!
(sulkee oven sopivan ajan jälkeen, kaivaa taskustaan muka auton avaimenperän ja on käyttävinään kaukosäädintä, automallista kuuluu ovien lukitsemisen ääni)
- On se hyvä tommonen varashälytin, pysyy rosvot varpaisillaan...Muistaakseni tämä R-kioskin Porsche 911 on vieläpä myyntipakkauksessa niin että sitä pääsee jo kiskan hyllyssäkin kokeilemaan, ovi auki ja pienoismallin hälytin alkaa huutaa?
- bruum bruum kiihrytän
Tällaisiakin vaihtoehtoja on olemassa:
http://www.automodels.fi/porsche-c-10 - kakkap123
täs ois yks pienoismallit kauppa mist saat sellassia porcshe mallei ja rekkoja ja kaikkia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä982023Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2861837Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3211654Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2011534- 301083
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931081- 511027
- 571004
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56998- 67964