super fever ei ota kierroksia lainkaan

KymcoSF

super fever ei siis ota kierroksia lainkaan. Käynnistyy hyvin, käy hyvin tyhjäkäynnillä, mutta ei ota lainkaan kierroksia. Tarkistettu on kaasari, variaattori, kytkin, ilmanputsari. Ennen tuota kierrosongelmaa kulki yllättävästi 60km/h vaikka en ole virittänyt sitä lainkaan. Sitten se hyytyi pihalle eikä ota kierroksia.. Olisko korjausvinkkejä???

3

1150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kymco

      Kannattaa tarkistaa vielä pakoputki. Tutullani oli skootterissaan (tosin ei Kymcossa) samantapainen mystinen vika. Kaasutin sähköt ja muut olivat ok. Sitten viimeinkin kaikkien yritysten jälkeen älyttiin ottaa pakoputki pois ja kuinkas kävikään. Skootteri otti kierroksia kuten ennenkin. Olen joiltakin 2-tahti skootterien omistajilta kuullut, että joutuvat puhdistamaan pakoputken jopa kahdesti vuodessa.

    • alatama007

      Moi. Mulla on sama ongelma. Missä oli vika ?

    • Mopoilija111

      Edelliseen vastaukseen yhtyen...

      Pakoputken puhdistus täällä super feveriin ja taas menee kuin häkä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      543
      9114
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      165
      6264
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      378
      5316
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      70
      4798
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      100
      4411
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4083
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      197
      4008
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      102
      2073
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      113
      1537
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      53
      1086
    Aihe