Vieraili siinä iltapäivä neljän aikaan tiistaina, tai pikemminkin Merskassa. Ei kai ketään lapsi ollut hädässä? Pari kuulopuhetta kuulin, mutten haluaisi niihin uskoa. Faktaa kiitos.
Ambulanssi Maauimalassa
OiVoi
17318
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
olla noin pirun uteliaita? Hoida oma elämäsi äläkä väijy keskustelupalstoilla kyselemässä.
..kun oli uinut oudokseltaan pidemmän tovin. Hoiturit siinä antoivat elvytystä ja tokenihan se kaveri siitä. Aikalailla oli ylipainoa hällä ja ikääkin alle 40 vuotta. Tyypillinen rapakuntoinen nykymies. Kannattaisi kiinnittää huomiota elämäntapoihin ja hoitaa ylipaino pois. Ja sitten vasta uida pitkiä matkoja. Itse käyn avannossakin talvella ja tohtori sanoikin, että se lienee hyvän terveydentilani osasyy. Tietty kohtuus viinan kanssa ja muutoinkin säännöllinen elämä on tärkeää meille kaikille. Elimistö ei kestä kaikkea. Silläkin on rajansa.
joka alan asiantuntija! :)
vaari on aivan täysi pelle.
..arvostamaan vanhoja ihmisiä. Me olemme luoneet mahdollisuuden sinullekin elää huoletonta, sosiaalitoimiston turvaamaa elämää itsenäisessä Raumassa. Älä unohda niitä uhrauksia, jotka olemme kaltaistesi tyhjäntoimittajien puolesta tehneet. Niitä ei mitalilla korvata.
mitään. Jos eivät kestä näitä lukea, poistukoon palstoilta.Tässä on sama juttu kuin TV:ssa , jos ei kaverit osaa sulkea tietokonetta, vetäköön pistorasian seinästä,siitä se sammuu.
Ota ihmeessä vaari ne nitrot huuleesi hyvissä ajoin ettet siihen paikkaan sippaa ja menehdy. Minä jatkan sillä välin menestymistäni.
edes hävetä kirjoitustasi ?
o se netti kumma jutt..
Taisipa osua vaaria arkaan kohtaan kuin noin sapettaa.
Jos olisit lukenut tekstini kunnolla, olisit ymmärtänyt, tai sitten et. Olin huolissani, ettei vaan ollut lapsesta kyse. Ja tiedoksi vielä, jos ihminen on vedessä, on häntä aikaa 20 min etsiä ja aloittaa elvytys. Koska ambulanssi lähti vasta suunnilleen 20 min päästä, ei lohduttanut. Mutta vastaa sinä mitä vi**ua sinä täältä etsit, ellet tietoa Raumasta, Rauma- palstalla.
auttaa,ei tarvi pistorasiaa irroittaa,yleensä isompi homma
makiksella, naurettavaa
Jos ei osaa uida tai terveydentila niin huono, ettei jaksa uida ,niin poijes vedestä ja pohjakuntoa hankkimaan vaikka sauvakävelemällä. Älkää tehkö selvästä asiasta taas niin suurta numeroa ja analysoinnin kohdetta. Huonokuntoinen mies elvytettiin ambulanssimiehistön toimesta. Ei siinä pitäis mitään kummallista olla. Uhri pelastui ja on kenties nyt tälläkin hetkellä oluella. Ja hengissä, mikä lienee pää-asia.
makikseen, nyt kaikki väijymään!
Pelle-vaarin olisikin syytä kerätä muistiinpanovälineensä kiireesti ja konkata paikalle seuraamaan tilannetta. Ottaa kuiteski tällä kertaa pitemmän pinnan mukaan ettei se heti pätkähä poikki.
makikseen kun sinne meni ambulanssi. Vai onko kiireitä kun valvot pihan tapahtumia?