mulla läppäri,vista,siinä on jo firefox mozilla,voinko asentaa tuon uuden 3.5 version,täyytykö entine poistaa vai miten menee?
Voinko päivittää..
Mozillan
6171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
tarjonnut uusia päivityksiä?
No päivitykseen on montakin tapaa. Helpoin tapa,
Ohje valikosta->Hae päivityksiä.
Anna latautua ja fox kysyy sitten vahvistusta, sulkemalla selaimen ja avautuu uusiksi. (pitää hyväksyä)
Toinen tapa, lataa paketti netistä ja asenna.
Kolmas tapa on poistaa ja asentaa uusiksi. (ensimmäinen tapa on helpoin ja selkein ja yksinkertaisin)
Lataa uusi asennuspaketti, poista vanha asennus ja asenna uudestaan. Varmin tapa kun on kyseessä uudempaan versioon päivitys eikä mikään tietoturvapaikka. Firefox 3 ei välttämättä edes ehdota mitään 3.5:n asennusta, kun Firefox 3:n tulee tietoturvapäivityksiä vielä 6kk. Mikään kiire ei siis ole.
google chrome on parempi
Tätä samaa olen miettinyt kuin ketjun avaaja. Minulla on jo käytössä Firefox 3.5:n joku esiversioista. Käytössä on myös paljon erilaisia lisäosia, että senkin puolesta helpointa olisi, kun vaan päivittäisi tämän.
Toisaalta taas haluaisin aloittaa ns. puhtaalta pöydältä, jotta kaikki vanha mahdollisesti ei-toivottu sälä poistuu. Äkkiäkös tämän taas muokkaa mieleisekseen.
Ainoa pelko asiassa on se, että käy samalla tavalla kuin Safarissa, eikä Firefox toimi poiston jälkeen enää ollenkaan.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8256821
ihmettele miksi google tekee selaimen.
Entä jos cia tai fbi tekisi selaimen?
http://koti.mbnet.fi/roine/salaliitto/salaliitto.php
Henk.koht. ohjeet:
http://koti.mbnet.fi/roine/salaliitto/foliohattu.php