Henkirikos?

Miksi Mikaelin kirkon vierellä on poliisiautoja, tutkijoiden auto ja miehiä valkoiset haalarit päällä? Alue on kai myös eristetty. Onko tapahtunut henkirikos? Ainakaan lehdissä ei vielä ollut mitään.
14563
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat
  • Vaikka sen piti olla kulttuuripääkaupunki!

    Onko tämä nyt sitä Turkulaista kulttuuria jota halutaan levittää kulttuuripääkaupunkivuonna ympäri Eurooppaa?

    Äänestä

  • Gultur kirjoitti:

    Vaikka sen piti olla kulttuuripääkaupunki!

    Onko tämä nyt sitä Turkulaista kulttuuria jota halutaan levittää kulttuuripääkaupunkivuonna ympäri Eurooppaa?

    muualla tapahdu henkiriksia, eihan??????????????

    Äänestä

  • eih'n... kirjoitti:

    muualla tapahdu henkiriksia, eihan??????????????

    Tällä keskustelualueella keskustellaan Turusta. PISTE!

    Äänestä

että oli kävellyt nuorisojengin ohi.

Äänestä
  • Mistäs Te sen tiedätte kun medialle ei ole kerrottu mitään!? Nythän on niin,että Teitä tullaan kuulemaan rikoksesta epäitynä.....

    Äänestä

Melkein sama paikka siis, missä viime vuonna yritettiin polttaa sammunutta pultsaria hengiltä.

Äänestä
  • Älkää höpiskö "pultsareista" kun ette tiedä..Nämä nykyiset dokut on lähinnä sekakäyttäjiä yms.Vielä-60 luvulla oli"puliukkoja" jotka olivat ihan fiksuja ja paljon "lukeneitakin"joukossa.Olivat sodan runtelemia veteraaneja.Ostivat rautakaupoista ns pulituuria joka oli lakkaa.Sitä kun aikansa ravisteli irtosi lakka valkoiseksi möntiksi ja puhdas pirtu oli valmis nautittavaksi veden kera.Silloin ihmiset olivat vielä ihmisiä,ei elukoita kuin nyt!!!!!

    Äänestä

portsalainen tyyppi?
mannerheimin puistossa en ole muuten kertaakaan nähnyt
mamujengejä...
paikallisia koiran ulkoiluttajia ja kaljaveikkoja vain.

Äänestä

Toivottavasti ei ollut joku nuorisoporukka kaljapäissään voimantunnossaan töpeksinyt. Mahtaa vatuttaa kun herää krapuloissaan ja tajuaa mitä on tapahtunut. Loppuelämä pilalla kaljanhuuruisen kesäyön takia.

Äänestä
  • kaikkia "Herliniä"köyhempien auttamisen.

    Äänestä

  • lopettaa kirjoitti:

    kaikkia "Herliniä"köyhempien auttamisen.

    Eipä suljettu ilmatilaa kuten Herlinien perijättären tapauksen kanssa.

    Äänestä

  • miksei suljettu kirjoitti:

    Eipä suljettu ilmatilaa kuten Herlinien perijättären tapauksen kanssa.

    Mieshän löytyi. Ei ollut kateissa, ainakaan montaa tuntia, vai kuinka? Mitä oikein tarkoitat? Herlinhän oli kateissa pitkän aikaa. Tajuatko? Et vai? No; ei se mitään. Ei tällä palstalla moni muukaan tajua, mitä ympärillä oikeasti tapahtuu.

    Ja olet yksi niistä.

    Äänestä


Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


utelias untamo kirjoitti:

Miksi Mikaelin kirkon vierellä on poliisiautoja, tutkijoiden auto ja miehiä valkoiset haalarit päällä? Alue on kai myös eristetty. Onko tapahtunut henkirikos? Ainakaan lehdissä ei vielä ollut mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu