Saunomisesta?

Olisin kysellyt onko saunomisessa jotain rajoituksia? Nouseehan siinäkin oma verenpaine joka vaikuttaa pikkuiseen!

Tykkään käydä saunassa mutta jos pikkuiselle haitallista jätän löylyt mielellään väliin!
2199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itellä rv 38 2 ja koko raskasajan olen saunonut n. kolme kertaa viikossa, mökkeillessä jopa joka päivä. Lääkäriltä kysyin asiasta ja ei kuulemma ole vauvalle mitään haittaa, kunhan muistaa ottaa vähän iisimmin eli ei mitään "tappolöylyjä". Itselle voi kuulemma tulla äkkiämmin huono olo saunassa kuin normaalisti, mutta lapselle ei ole haitaksi niin kauan kuin itsellä taju pysyy...:) Ja pitää muistaa juoda. Joten nautitaan vaan saunasta:)

Äänestä
  • Kiitos sinulle, helpotti huomattavasti omaa mieltä!

    Hyviä löylyjä =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


RV26 kirjoitti:

Olisin kysellyt onko saunomisessa jotain rajoituksia? Nouseehan siinäkin oma verenpaine joka vaikuttaa pikkuiseen!

Tykkään käydä saunassa mutta jos pikkuiselle haitallista jätän löylyt mielellään väliin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu