Kuubassahan valtaosa autoista on 40-50-luvun amerikkalaisia. Näin kestäviä pelejä ei Toyotakaan pysty tekemään. Silloin autot oli vielä Autoja.
Tähän ei Toyotakaan...
pysty!
3286
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Oli ennen rikasmaa. Silloin sinne tuotiin jenkeistä (läheltä) autoja.
Sinulla on siinä markkinarako jos alat laivata niitä suomeen. Kyllä ne on
niin loppuunajettuja raatoja.
Jos autolla on ikää 50-60 vuotta sekä käy ja kukkuu jokapäiväisessä käytössä edelleen niin sehän on kunnioitettava suoritus, sehän on selvä että jonkinlaisia huoltotoimenpiteitä on tehtävä välillä koska uskaltaako kukaan edes arvioida millaisia kilometrimääriä ne ovat kelanneet. Se on kuitenkin silmiinpistävää näissä kuubanraudoissa että ruostetta niissä näyttää olevan hyvin vähän jos ollenkaan, maalipinnat aurinko on kuitenkin häivyttänyt jo aikoja sitten, voin todeta itse paikanpäällä käyneenä. Mielenkiintoisia ja nostalgisia vehkeitä kaikenkaikkiaan.
mutterin ympärille voidaan rakentaa auto.korjaamalla auto on lähes ikuinen.Eipä ne jenkki autot ole kestävyyseltään olleet hääppösiä