Halonen (kin) kieriskelee rahoissa. Osa rahaoistaan myös korruptiorahaa !
Se vain valitettava tosiasia.
Ahneus on juuri sitä .
OTETAAN 1-ESIMERKKI>Hassi.
Hassilla ns kulukorvaus korruptio rahaa 5 -vuoden ajalta, raha joka jäänytkin omaan taskuun 350 000 €.
Kysykääpä vaikka Haloselta, mikä raha tämä on !
Saatte !jännän" vastauksen.
KYSYKÄÄPÄ.
Hassin(kin) kulukorvaus "palkka" verotonta.
Edes oikeusviranomaiset ei tohdi tähän puuttua.
esim syyttäjä on hampaaton tähän. Miksi ?
No..siksi kun tehneet lakinsa niin.
Korruptio rehottaa Suomessa.
Ei kannata muista hakea sitä.
Jos laki olisi, Hassikin palauttaisii 350 000 € valtiolle takaisin. Jokin muu saisi jo tästä limnantuomioin.
Jos käytät verottomaan palkanmaksuun kulukorvausta.
Kysykääpä Haloselta. Koska hän Suomen presidentti.
Halosen Suomi
Korruptoitunut
4
117
Vastaukset
- Multinikki-multi
Heippa.
- selvä tapaus
Raha vain pois. Laki semmoinen suomessa.
Turha syyttää presidenttiä siltä on viety kaikki valta suomessa vain rippeet jäljellä
- vika
Kun Halonen ja Hassi savat verotonta rahaa.
Siksi ovat ex taistolaiset hiljaa.
Hassista ja Halosesta aloittaa Suomen tervehdyttäminen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18811184Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9210622Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356070Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1814880Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313356- 1723355
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402183Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2991743Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61580Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161504