jes!!

nokka kohti etelä-suomea....onneksi täältä junttikylästä pääsee pois! ei enään koskaan pohjanmaalle asumaan!! kiitos ja näkemiin :)
3370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Erittäin hienoa että pääset eteenpäin elämässä. Toivottavasti viihdyt ja totut etelän elämään. Vie samalla myös oma asenteesi ja ajattelutapasi meistä pohjalaisistasi mennessäsi ja heitä se vaikka ohi kulkiessasi kolera-altaaseen niin voit jatkaa puhtaalta pöydältä. Kiitos vielä että lähdet.

Äänestä

päästiin siitä, minä jo luulin ettei se lähekkään..

Äänestä
  • pohojan maalle Turkkusesta teille tilalle riesaa. kiitti , riitti eteläsuomen ihmiset ja elämä ja tänne pohjanmaalle, pääsi rauhaan ja ystävällisten ihmisten pariin.

    Kiitos!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


_:_:_:_:_:_:_:_ kirjoitti:

nokka kohti etelä-suomea....onneksi täältä junttikylästä pääsee pois! ei enään koskaan pohjanmaalle asumaan!! kiitos ja näkemiin :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu