Pikku HD:n ominaisuuksista

Montako litraa satasella 883 vakio HD kuluttaa? Pääseekö olle 2 gallonan satasella? Entä kuinka nopeasti se kulkee? Millainen on hyvä matkanopeus? Sopiiko ko. malli myös miehille? Jos painoa on enemmän kuin pituus miinus 100. Ja pituutta on 180. Itse olen ajatellut siirtyä HD kantaan, jos joskus rikastun. Koeajolle en uskalla mennä, kun mieli tekisi ostaa.
6511
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

4.5 litraa satasella isolla maantiellä ja 5 litraa satasella seka-ajossa. Paras kulutus on ollut 4 litraa satasella. Tämä siis ruiskupelilla vm -09. itse olen 185 cm ja 95 kg, kyllä mahtuu. Osta pois, hinta/laatusuhde on tällä hetkellä erittäin hyvä. ja pääset edullisesti harrikoiden ihmemaailmaan.

Äänestä
  • että satanen on se käytännön matkavauhti, ei yhtään enempää. Sataneljäkymppiä saa vauhtia mittarin mukaan suht. helposti, mutta se on vaan ohituksiin. Muun liikenteen vauhdissa pysyy ja rekoista ohi pääsee, mutta eihän nää mitään sinkoja ole.

    Äänestä

  • putputi kirjoitti:

    että satanen on se käytännön matkavauhti, ei yhtään enempää. Sataneljäkymppiä saa vauhtia mittarin mukaan suht. helposti, mutta se on vaan ohituksiin. Muun liikenteen vauhdissa pysyy ja rekoista ohi pääsee, mutta eihän nää mitään sinkoja ole.

    Kiitti tiedoista. Mulle 100km/h on max nopeus muutenkin. 80-90 on paras, varsinkin jos ole jotain pleksiä tai tuuliohjainta. Toi ohitusjuttu oli kiva tietää. Mitään sinkoa mä en tarvitse paitsi sellaista vihollista vastaan, joka ajattelee käyttää panssaroitua ajoneuvoa toimintaansa. Mutta mieleinen pyörä perustekniikalla "riittää" (tai oikeammin sellainen tekisi mieli ostaa).

    Äänestä

Sporster on omiaan pienelle ja keveälle ladylle, joka höyhenen kevyenä ei rasita pientä, tehotonta moottoria.

Mikä onkaan sen ahdistavampaa, kun joutuu sotkemaan pienempää pesään joka nyppylällä. Ei auta vaikka kuinka vääntää kahvasta. Hapenpuute vaivaa konetta.

Toista on meillä Big-Twin MIEHILLÄ. Vääntöä löytyy kuin pienestä kylästä ja matka joutuu, vain kevyesti kaasukahvaa liikautellen. Turhaa sompaamista ei tarvita.

Perille päästyä jatkuu MIESTEN pyörän voittokulku. Nimittäin oluttuopin ääressä istuessaan, tunkee jatkuvasti kauniita naisia tyrkyttämään itseään Big-Twin MIEHELLE!

Naisten pyörällä vinguttanut istuu yksinään mietteissään...

Äänestä
  • Pääsit sitten lomalle sieltä Niuvanniemestä??

    Äänestä

olen entinen motoristi on ollu sporsteri ja big tvini on se big tvini maantiellä kiva sporsteri taas ketterä pikkuteillä ja kaupungissa.ite olen 168 pitkä ja mulle oli just sopivan mittanen custom malissa sain jalat suoriks softailissa ei meinanu jalat riittää piti istuu ihan tankissa kiinni

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Köyhimys kirjoitti:

Montako litraa satasella 883 vakio HD kuluttaa? Pääseekö olle 2 gallonan satasella? Entä kuinka nopeasti se kulkee? Millainen on hyvä matkanopeus? Sopiiko ko. malli myös miehille? Jos painoa on enemmän kuin pituus miinus 100. Ja pituutta on 180. Itse olen ajatellut siirtyä HD kantaan, jos joskus rikastun. Koeajolle en uskalla mennä, kun mieli tekisi ostaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu