Ja suht hyvältä näytti. Ei etäpesäkkeitä vain epätasaista rasvottumista! Hyvää kesää kaikille!
Kävin maksan ultrassa
Kacadu
10342
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mutta eikö rasvamaksasta ole mitään huolta? minulla myös ja olen huolissani siitä.
myöhemmin voi tulla maksakirroosi
myöhemmin maksakirroosi ja voi tulla myöhemmin etäispesäkkeitäkin maksaan, myöhemmin voi tulla vaikka mitä. Nyt sinulla ei ole maksakirroosia eikä etäispesäkkeitä. Siispä nauti tästä päivästä ja tästä kesästä. Huomisesesta ja ensi kesästä emme tiedä mitään. Monikohan meistäkin elää vielä ensi kesänä, onneksi emme tiedä sitä.
muuta sanoa kun... ihanaa ettei ollu pesäkkeitä :))))))))))))))))) Minulla ne kokeet on loppu kesästä tai syksyllä edessä..
on vielä maksan TT kuvaus. Täytyy lääkäriltä kysellä tuosta rasvaisuudesta ja sen riskeistä
negatiivistä
Sorry, en ehkä osannut panna sanoiksi mitä tarkoitin siksipä toistan: me emme tiedä mitä tuleman pitää. Nyt kun kaikki on hyvin, sinulla ei ole maksakirroosia eikä etäispesäkkeitä mielestäni sinun täytyisi nauttia tästä päivästä eikä edes ajatella mahdollisia tulevia sairauksia ja vaikeuksia. Mutta jos tuo on sinusta ikävän negatiivistä ajattelua ryve sitten ihan vapaasti murheessa ja pelossa, pelkää sitten vaikka sitä että voit jäädä huomenna auton alle. Minä olen saanut kaikki hoidot, hiukset on taas päässä ja olen palannut töihin. Huomisesta en tiedä, menen huomenna sairaalaan CT-kuvauksiin mutta TÄSTÄ PÄIVÄSTÄ VIELÄ NAUTIN. Huomenna voinkin saada huonoja uutisia mutta itken sittan.
..ketjun aloittaja ollut yhtään sitä mieltä,että suree ja rypee murheissa ja peloissa.
Aloitus oli positiivinen toteamus siitä,että kaikki on hyvin:)
ja katso kuka vastaa ja kenelle. Eihän tossa ollutkaan aloituksesta kyse.
Tt kuvauksiin ja kaikenlaisiin kokeisiin,kun lääkäri halusi varmistaa,ettei ole levinnyt muualle,keuhkokuvauksiinkin jouduin.Ehkä epäilivät,kun oli levinnyt kainaloon syöpä.Ei löydetty muualta,toivottavasti ei sinullakaan.
LEVINNEISYYSKARTOITUS.............