Onkohan Sunny Beachilla ravinteleita joista sais kunnon pihvejä tyyliin file?
Pizza-kebab-leike-spagetti-salaatti ei välttämättä joka päivä jaksa kiinnostaa koko kahta viikkoa.
Paikka on muuten tuttu mutta kunnon pihvipaikkoja ei jokunen vuosi sitten ollut. Onko nyt?
Pizza-kebab-leike-spagetti-salaatti ei välttämättä joka päivä jaksa kiinnostaa koko kahta viikkoa.
Paikka on muuten tuttu mutta kunnon pihvipaikkoja ei jokunen vuosi sitten ollut. Onko nyt?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Andromeda (Nessebar), Simply`s Mike`s ja Neptun Beach hotellin yhdeydessä ensialkuun. Laadusta en tiedä mitään.
Pitääpä suositella Hc Andersen-raflaa, söin siellä parhaimman pihvin ikinä! Ja pippurikastike kruunasi kaiken. :) Erittäin mukava henkilökunta myös.
kengänpohjaa?
... on Kukkaiskadun päästä pääkadun yli basaarialueen jälkeen vasemmalla. Hyvä ruoka ja todella isot annokset. Vartaat ovat valtavat. Esimerkkinä kaksi vuotta sitten: 4 varrasta, 4 olutta, 1 viinilasillinen, 1 jäätelöannos (iso), hinta yhteensä 42 levaa eli n. 20 euroa. Jonossa kannattaa puhua suomea, niin heitetään jonon ohi sisään. Meille kävi niin. Hinnat ovat tietysti nousseet sen jälkeen, mutta ruuan laatu huomioon ottaen varmasti vieläkin selvästi halvempaa kuin rannalla. Suosittelen.
kuin edellinen. Ko ravintola on niin suosittu, että sisäänheittäjä lähinnä joutuu toppuuttelemaan tulijoita että tarjoilijat etsivät pöydän. Myös Condor (?) ja Vagabond ovat hyviä paikkoja.
Suosittelen Brothers Bub nimistä paikkaa... kukkakujasta Nessebariin päin jollain kujalla oli, kumminkin kukkakujasta kivenheiton päässä, hotelli Alban ja rantatien välissä kumminkin. Oltiin kyllä 2 v. sitte , toivottavasti on toiminnassa vielä.
Kiitos kaikille! Eiköhän näillä hetki pärjätä.