Käytin pellavaöljyä

suihkutin viime kesänä autoni alle pellavaöljyä ja nyt sitten tarkistin tänään pohjan uudelleen ja hyvin oli kyseinen öljy pysynyt pohjassa. ruosteisissa paikoissa öljy oli jähmettänyt ruosteen , siis estänyt sitä leviämästä. nyt suihkutin uudelleen. on ihme aine koko öljy
4791
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

oikein tehty .mitään paksua massa ei vanhaan ruosteiseen pohjaan kannata missään nimessä edes laittaakkaan.vain jotain ohutta öljy tai vaha pohjaista kamista.

Äänestä

Se sitoo itseensä vettä ja likaa. Ruostuminen nopeutuu sen alta huomattavasti.

Äänestä
  • vettä ja ruostuminen hidastuu..mieti sitä

    Äänestä

  • Merenpintakin laskee, kun noita tankkereita kaatuu ja öljy imee vedet sisäänsä. Hyvä kun selvis tämäkin :-)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


zöf kirjoitti:

suihkutin viime kesänä autoni alle pellavaöljyä ja nyt sitten tarkistin tänään pohjan uudelleen ja hyvin oli kyseinen öljy pysynyt pohjassa. ruosteisissa paikoissa öljy oli jähmettänyt ruosteen , siis estänyt sitä leviämästä. nyt suihkutin uudelleen. on ihme aine koko öljy

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu