Canon Powershot SX10 IS

Jopa 3 kuvaa sekunnissa
Kun olet keskellä tiivistä toimintaa, EOS 1000D:llä voit kuvata suurten JPEG-kuvien sarjoja jopa 3 kuvaa sekunnissa, kunnes muistikortti on täynnä. Tuloksena jopa 514 kuvaa ilman taukoa, jos käytössä on 2 Gt:n kortti.
1215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mitään kamerasta tietämättä veikkaisin, että ei pysty. Enkä usko 1000D:nkään pystyvän tuohon ilman erittäin laadukasta muistikorttia. Meinaan tuo on sellaista 12MB/s 1000D:lläkin.

Niin, ja turha pokkareita ja järkkäreitä on keskenään verrata. Vähän kuin vertaisit rekkaa ja polkupyörää tiiliskivien kuljetuksessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JONTUSS kirjoitti:

Jopa 3 kuvaa sekunnissa
Kun olet keskellä tiivistä toimintaa, EOS 1000D:llä voit kuvata suurten JPEG-kuvien sarjoja jopa 3 kuvaa sekunnissa, kunnes muistikortti on täynnä. Tuloksena jopa 514 kuvaa ilman taukoa, jos käytössä on 2 Gt:n kortti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu