Tahdon omaan!

Jokohan ne hinnat kohta romahtavat kuten meille on luvattu vuodesta 1998 lähtien?

Tahtoo omaan! Ei viihdy vuokraläävässä!
3162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pääosa palstan asiantuntijoistahan on ilmoittanut, että oikea ostoajankohta asettuu vuoden 2012 tienoille joten enää 3 vuotta odottelua

Äänestä
  • Jaa, vuosina 2004-2007 oli kyllä tapana luvata romahdusta a) seuraavaksi syksyksi tai b) kevääksi, kumpi nyt lähempänä sattuikaan olemaan.

    2003 taas romahdus oli jo tapahtunut, muttei näkynyt vielä tilastoissa.

    1997 romahdus näkyi tilastoissa, mutta nousua ei ts. edessä oli ikuinen hintojen lasku.

    Ainoa, mikä on ollut pysyvää, on ollut tuhnuanaalikkojen ennustusten laatu.

    Äänestä

ok-talojen hinnat romahti 14% viime vuodesta ja lasku jatkuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rukoilijasirkka. kirjoitti:

Jokohan ne hinnat kohta romahtavat kuten meille on luvattu vuodesta 1998 lähtien?

Tahtoo omaan! Ei viihdy vuokraläävässä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu