olen 36v kohta 37v,lapseton nainen.nyt tullut ihan jumalatonta hikoilua ilalla vaikken tee silloin mitään.hiki valuu aivan noroina,vaatteet ovat siitä hyvästä ihan märät!!!hävettää ja nolottaa tuo!!!ei sitä monesti oo sattunu mut kuitenkin ihmetyttää mistä tuo johtuu??ei kait vielä ole vaihevuojet tullu???ois mukavaan jos joku osais sanoa suurin piirtein mikä on ja kannattaako mennä lääkäriin!!kiitos!!!
JUMALATONTA HIKOILUA,36V????
AUTTAKAA!!!
3220
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
syy kuin minulla???? Nimittäin hormonaalinen ehkäisy!!!e-pillerit tekee joillekkin tuota ja olen yksi niistä.
niin tuskin on vaihevuosia, niin olen ainakin asian käsittänyt. Joskus olen kuullut hikirauhasten leikkauksesta, vissiin kainaloista. Tarkemmin en tiedä...Mulla oli yksi ystävä, nuorempi kuin sinä ja hänkin hikoili kamalasti, kainaloista siis. Lääkäriin, kipikipi ja jos eivät usko, sano et haittaa sosiaalista elämää.
Joissakin paikoissa liiallista hienhajun eritystä pystytään hillitsemään ruiskuttamallta hikirauhasiin Botoxia, siis hermomyrkkyä. Tehokasta. Kannattaa kysellä yksityisiltä lääkäriasemilta ja ehkäpä jopa plastiikkakirurgiaan erikoistunelta sairaalalta.