Kondylooman

raskauden aikana. Kuinka monella kokemusta? Itsellä puhkesi n.kk sitten.. Selvästi näkyy. Kuinka hirveesti vaikuttanut mm. gynekologilla käyntiin, onko voinut penslata raskauden aikana pois? Seksi elämään vaikuttanut? Argh.
1124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kysy asiasta neuvolalääkäriltä. Muista suojaus sillä kaveri tartutti sen mieheensä ja sitten tuli miehelle monen vuoden ahdistus (itseltään saatiin penslattua raskauden jälkeen) eli miehellä puhkesi uudelleen ja uudelleen vuosien ajan. Ja tarttuuhan tuo myös perhesaunan lauteilta lapseen jos ei jo synnytyksessä saa eli saunassa laudeliinat!! Kaverin kolmivuotiaalle tuli peräaukon seudulle, ei tietoa tuliko lauteilta vaiko jo synnytyksessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


puhkeaminen kirjoitti:

raskauden aikana. Kuinka monella kokemusta? Itsellä puhkesi n.kk sitten.. Selvästi näkyy. Kuinka hirveesti vaikuttanut mm. gynekologilla käyntiin, onko voinut penslata raskauden aikana pois? Seksi elämään vaikuttanut? Argh.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu