tekstin lihottaminen

N. 50 000 sanan tekstistä haluaisin saada paksumman ja pidemmän kokonaisuuden. Onnistuuko se editoimalla ilman että tarina lässähtää?
1306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hei,

Miksi sitä tarinaa pitäisi väkisin kasvattaa?

50 000 sanaa on kuitenkin ihan riittävästi, jos tarina on mielestäsi kasassa.
Minusta monesta kirjasta olisi ihan hyvin voinut karsia 100 sivua pois, tarinan siitä käsrsimättä.
Pikemminkin päinvastoin.
Napakka kasassa pysyvä tarina pitää mielenkiinnon yllä ja ei aliarvio lukijaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä mieltä? kirjoitti:

N. 50 000 sanan tekstistä haluaisin saada paksumman ja pidemmän kokonaisuuden. Onnistuuko se editoimalla ilman että tarina lässähtää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu