voi kauheeta, pääsin kouluun. en edes uskonut pääseväni, kerran laitoin äkkiä netistä kymmenessä minuutissa hakemuksen. kävin pääsykokeessa kesken työpäivän ja kellekään en uskaltanut kertoa ja nyt pääsin..
Kauheeta. Minä. Miten mä sillain tein. Kaikki aina sanoo, ettei susta ole sellaseen ainakaan. Miten mä uskallan sanoo. Yhtäaikaa ilonen ja kauhistunut olo. Ihan kummaa.
Ja miten mä pärjään. sisällä kuplii, pelottaa ja on mielissään yhtä aikaa.
saanko mä kavereita sieltä.. ja osaanko mä mitään. ja olen ihan hukassa ja toisaalta toiset ei ole päässeet ja niitä itkettää.
Aivan sekaisin olo. Kukaan ei edes tiedä. Pitää ensin sulatella, ennenkuin voin sanoa. Kauheetaihanaa.
pääsin opiskeleen
sekaisin menin
2
628
Vastaukset
- Leenisi
Moi,
onneksi olkoon opiskelupaikasta! Hienoa! Kyllä varmasti pärjäät, kun sinne noin hait ja pääsitkin!
Minäkään en kertonut kellekään hakemisestani ja hyvä niin, koska en päässyt, en ehtinyt työn ohessa tarpeeksi lukea. Mutta ensi vuonna uudestaan!
Tsemppiä! - hgyujhg
pääsitkö ala-asteelta vai???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774672- 1801977
- 1311686
- 1481265
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161161- 351066
- 78963
- 52926
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78892- 4858