Kaakkurin teboil on surkee paikka..
Kaakkurin teboil
22
4157
Vastaukset
- .........---------......
Mikäs pissistä paikassa riepoo?
- salli09
kuka on väittänyt että olen joku helvetin pissis...
- vittuperse
salli09 kirjoitti:
kuka on väittänyt että olen joku helvetin pissis...
sulla on suvussa varmaan paljo insinöörejä?
- Teboililla
eikä siellä myyty kontioita!!!! Ostin katiskan.
- Lars leevi lestadiuslain
Ihana katiskalla kalastella ja paistaa tikkukalaa oritkarissa siinä pyllyynpistelyn ohessa..
- Ja vielä kerran höp.
Olin viikon verran kyläilemässä Kaakurissa juhanus viikolla ja täytyy sanoa että on ammatin osaavaa henkilökuntaa todella pätevää porukkaa. Hymyilivät vaikka hain sieltä virvokkeita melkein joka päivä.
- wwweeeee
Siellä kohdellaan nuoria TÖRKEÄSTI ja vaikka laittaa palautetta, kukaan ei vastaa !!!! Palautteeseen Teboilin suomen pääkonttorista kyllä vastattiin ja ohjattiin kysymys Kaakkurinhoviin. Turhaan
Pitää varmaan kirjoittaa uudelleen pääkonttorille ja kertoa millaista siellä on - 10+8
wwweeeee kirjoitti:
Siellä kohdellaan nuoria TÖRKEÄSTI ja vaikka laittaa palautetta, kukaan ei vastaa !!!! Palautteeseen Teboilin suomen pääkonttorista kyllä vastattiin ja ohjattiin kysymys Kaakkurinhoviin. Turhaan
Pitää varmaan kirjoittaa uudelleen pääkonttorille ja kertoa millaista siellä onNo ne laahustavat hippinuoret nyt on sellaisia turhanitkijöitä. Koko ajan pitäisi palvella ja mielistellä. Vapaan kasvatuksen kakarat ei ole mihinkään tyytyväisiä. Hyvä vaan jos ne hipit ei viihdy teboililla, voinpa itse sitten käydä useamminkin siellä kun ei kakarat hypi silmille. Kiitti vinkistä :)
- tietäisittepä
Itse ainakin inhottaa ajatella edes kyseistä paikkaa. Koeajalle ottavat työntekijöitä ja ilman mitään perusteita ennen sen loppumista nakkaavat pihalle ja näin kierrättävät työntekijöitä. Ihan helvetin hienoa mainosta nuorille työnteosta ja siitä miten reilua työmaailma osaa olla.
- Minäpäse
Joo siellä työntekijät vaihtuvat tiuhaan tahtiin!! Arvasin, että näin toimivat! Todella huono paikka muutenkin, kohtelevat asiakkaita epätasa-arvoisesti ja myyjätkin haukkuvat omistaja-pariskuntaa. En suosittele kuin todellisessa tarpeessa!!!
- paskaa niskaan
olen joskus käynyt hetken siellä töissä, ihan perseestä. Ei siellä viihdy, eikä tuon työkokemuksen jälkeen edes kiinnosta käydä asioimassa siellä..
Puhuvat paskaa paitsi omistajista, myös asiakkaista sekä työkavereista.
Kytätään toisten tekemistä, koitetaan omaa asemaa nostaa sillä.
Onneksi nyt on työpaikka jossa on hyvä olla.
En suosittele kyseistä paikkaa kenellekkään, asioimis- saati työpaikkana.- helmiorvokki13
Asiakaspalvelu oli ystävällista Kaakkurin Teboilissa vaikka asiakkaille ei ole palautemahdollisuutta muuten kuin kassalta hakea lappu. Asiakaspalautelaatikko olisi hyvä asia. Työssä viihtyminen ja rakkaus ruokaan varmasti parantaisi ruuan laatua. Aikaa tarvitaan myös raaka-aineista valmistamiseen einesten sijasta.
- helmiorvokki13
Huono ruoka vielä vappuna 2013 puffet tarjoilu. Eineksiä ja työhönsä kyllästyt kokki. Tarjolla ei ollut juuri mitään maukasta. Ainoastaan kanankoivet ja nekin mauttomia. Jälkiruika riisikermasotku nahistuneella mansikalla ei maistunut miltään ei ollut sokeria. Salaattikin isoina paloina porkkanaa ja perunasalaattia sekin valmiseinestä. 14.50 hintaan olisi toivonut edes jotain hyvää.Kahvi tosin pahvimukista oli tuoretta. Parempaa ruokaa odottava asiakas.
- Launonen.
Kaakkurin tebikka on kahdesta syystä epämiellyttävä paikka. Vaikka myyjiä on kassan takana viisi, vain yksi palvelee, riippumatta jonon pituudesta. Olen pariinkertaan käynyt sanomassa että camoon.. voiko toisen kassan avata. Jono on purkautunut minuutissa kun myyjä on "tajunnut" kassantaakse tulla.
Toinen.. se on kuin Keskon varastohalli. Jotenkin pitäisi osastoida ja tavoitella hieman omaa rauhaa kahvipöytiin niin saisi huomattavasti viihtyisämmän paikan ja jossa viitsisi hieman istuskellakkin. Toi on varmasti yksi syy siihen, miksi kahvila on AINA tyhjä.- 2-11
Ootsää homo?
- elämätapaVALITTAJA
2-11 kirjoitti:
Ootsää homo?
Paska paikka. Kusetus mesta. Älkää menkö. Huonoa ruokaa ja tylyt omistajat. "Kotipizzaa"
- Anonyymi
2-11 kirjoitti:
Ootsää homo?
Ru2nk-ka1r1i
- jhftkk
Suljettu loppuvuonna 2015....
- Anonyymi
AVATTU
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
AVATTU
Kiva ja rauhallinen paikka pysähtyä kaffelle👌
- Anonyymi
HEI kävimme kaakkurin tb kahviossa minulla on keliaakia mutta ei löytynyt minkäänlaista guteenitonta pullaa eikö henkilö joka viimeisen pullan haki pakkasesta voinut sanoa sille henkilölle joka on vastuussa tilauksista että viimeinen meni ja paljon ennen kun tuojon jamaan joudutaan henkilö sanoi vain voi voi.
- Anonyymi
Hyvä ruoka siellä on ja muutenkin ok paikka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1462912Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3672047- 401777
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii371742Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321421Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931221- 541173
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul328965Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles110948Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53782