onko tääl kellään tietoa mitä sitten oikeasti seuraa jos ei pysty maksaan osamaksuja tai kytkyä ? muutamia eriä olen maksellut mutta pikkuhiljaa alkaa seinä tulla vastaan. Tavarahan kuuluu myyjälle niin kauan kuin erät pois. Jäi yllätteän työttömäksi ni tiukkaa se tekee kaikkea maksella
kytkyt / osamaksut
anonyymi
2233
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tiedä iha tarkalleen yksityiskohtia, mut kaverilta lähti alle 1ke pirssiki, läppärinki veivät ku sai tietää et se o häne, ku oli jääny "hieman" veroja maksamatta.
Mut auton kai saa pitää jos on töissä ja pystyy perusteleen, miksei kykene käymään töissä ilman autoa... tietokone lähtee kyllä
Jos kytkypuhelimesta on kysymys, niin operaattori laittaa koko kytkypaketin hinnan maksuun kerralla. Puhelimesta eivät ole kiinnostuneita. Puhelin on tosin lukittu, joten et voi käyttää sitä toisen operaattorin verkossa.