naapureita ? rikkaallahan pitäs olla kaikki okei ?
Koska pitää löytää ne keitä haukutaan ja kun ne löytyy, niitä kytätäänkin sitten vuodesta toisee jotta hyvä mieli pysyisi yllä kun voi kertoa kaiken kyttäämänsä pitkin lääniä jolloinka huomiota saataisiin vedetyksi pois itsestään, omista virheistään*?
Koska pitää löytää ne keitä haukutaan ja kun ne löytyy, niitä kytätäänkin sitten vuodesta toisee jotta hyvä mieli pysyisi yllä kun voi kertoa kaiken kyttäämänsä pitkin lääniä jolloinka huomiota saataisiin vedetyksi pois itsestään, omista virheistään*?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Haluaa katsoa miten köyhä viettää ankeaa arkeansa!
köyhä eläkeläispariskunta, leikkivät rikasta, kun on omakotitalo. Ja huutelevat aidan takaa. Ruuvit on pahasti löysällä. Siitä ne useampien hankalien naapurien teot sikiää.
köyhästä tuntuu että se kyttää vaikka tosi asiassa sinä kyttäät sitä ihmismieli on vaan käsittämättömän tyhmä varsinkin kateus musta volvo on suomalaiselle piikki lihassa jos sitä ei satu itellä olemaan
>öyhästä tuntuu että se kyttää vaikka tosi asiassa sinä kyttäät sitä ihmismieli on vaan käsittämättömän tyhmä varsinkin kateus musta volvo on suomalaiselle piikki lihassa jos sitä ei satu itellä olemaan
VOLVO ON NIIN PASKA AUTO ETTÄ JOS SIITÄ JOKU KATEELLINEN ON NIIN SILLÄ KADEHTIJALLA ON ITSELLÄ RUUVIT LÖYSÄLLÄ.
JOS KAHDEHTIA PITÄÄ, NIIN KADEHTIKAA NYT SITTEN EDES KUNNOLLISTA OIKEAA AUTOA!!! EI MITÄÄN VOLGA-VOLVOA!
pääsee kipasemaan lekurista oikean lääkityksen Napolean-(anteeksi, Volvo)syndroomaansa. Meikäläinen miettisi vakavasti elämän tarkoitusta, jos yhteen kulkupeliin joutuisi tyytymään ja Pyhäjärveen hyppäisin pää edellä pakkasella, mikäli se ainoakin olisi musta Volvo...
Terv. kartanon herra, 12 tha
yhteen kulkupeliin on mulla muitakin kulkupelejä ja harrrastuksia se kolehti olis kiva kuiteski ikinä en ole rahasta kieltänyt
KOSKA OIKEASTI HÄN EI OLE RIKAS. RIKAS KYTTÄÄ, KOSKA HÄN ON HOMO.
RIKAS KYTTÄÄ, KOSKA HÄN OS PASKAJATKÄ. RIKAS KYTTÄÄ, KOSKA HALUAA PÄÄSTÄ HENGESTÄÄN :=0
Se rikas pysyy rikkaana justiin siks,i koska sillä on köyhien huvit. Jos rikas harrastaisi kalliita harrastuksia, se köyhtyisi.
Se on viisas rikas.
Rikas varmaan rakastaa rikkautta ja pelkää, että tonen voi olla rikkaampi kuin hän.Siinähän kyttäätte sitten toinen toistanne, kuluu aikaa ja sitä ilmeisesti on.
Helposti siinä tylsistyy, jos ei ole minkäänlaista tarvetta kamppailla olemassaolostaan. Ilmeisesti siinä ei ole mahdollisuutta tarkkailla luontoa, tai sitten se ei vaan kiinnosta.
henkistä hyvinvointia. Asiat voivat olla niin pielessä, että niitä ei rahalla korjata. Huonoluonteinen ihminen myöskään harvoin säilyy onnellisena.