uuden mönkijän hankkijat.

mitä maksuja tulee ku ostaa uuden tieliikennemönkijän? tuleeko joitain veroja maksettavaksi? kertokaaahan kaikki mitä tiedätte..
3900
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tule moottoripyörä vero? En oo varma. Osta traktori mönkijä niin pääsee halvemmalla.

Äänestä

Jos kone on uusi tieliikennemönkijä ja liikkeestä ostat, pitäs verot olla maksettuna...
Rekisteröintimaksu, jos ei ole kilvissä vielä...

about 20€ kun haet kilvet konttorilta, ennen sitä haet vakuutuksen jostain, suosittelen lähivaakuutusta, itellä oli ainaki siellä halvin.

Ei muuta ku kovaa ajoo ja huonoo huoltoo.

Käy tutustumassa sammysatv.com sivustoon

Äänestä
  • Ei siis tule mitään jokavuotisia verolappuja kotiin.

    Katsastukset kuten autoissa, eli eka vissiin kolmen vuoden jälkeen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mönkkärit kirjoitti:

mitä maksuja tulee ku ostaa uuden tieliikennemönkijän? tuleeko joitain veroja maksettavaksi? kertokaaahan kaikki mitä tiedätte..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu