Sillä ei ole mitään tekemistä Deltan kanssa. Joku ostaa nuo Deltan liiketoiminnat ja edustukset. Näin se menee!
KIAlla 7 vuoden tehdastakuu!!
kölkölköl
16769
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Mutta tosiasia on se että kun on huollossa lappu luukulla niin takuista ei kukaan muu vastaa. Itse korjautat missä parhaaksi näet ja maksat kaiken.
Mikä ihmeen lappu on kian huollon luukulla, kyseisen 6 henkilön firman konkka hakemuksella, ei ole mitään tekemistä kian huollon varaosa saannin, eikä itse automyynnin kanssa, kaikki mitä tällä palstalla jauhetaan, takuun, huollon, myynnin loppumisesta on täyttä potaskaa kyseinen konkurssi hakemus, ei vaikuta millään lailla deltaauton toimintaan, se jatkuu aivan samanlaisena, kuin tähänkin saakka.
heh on siinä ongelmia kerrakseen, näyttää olevan Kian tärkein omainaisuus tuo takuu .)
hyvä jälleenmyyntiarvo. Itse autothan on ihan paskoja.
Eihän toi 7 vuoden takuu ole kuin muutamassa mallissa.Tossa faktaa:
http://www.delta.fi/kia/Etusivu/Takuu/tabid/1003/Default.aspx
Heh heh, koskee Deltan korjaamoissa tehtäviä toimenpiteitä vaan jos niitä korjaamoita ei ole lähetätkö kinnerisi Koreaan korjailtavaksi, saattaa mennä rahteihin aikaa. Jos takuu on ainut auton ostoperuste niin ajo-ominaisuuksilla ja ulkonäöllä ei siis ole mitään väliä.
Arvatkaas keille nauran juuri nyt.
pitäisi lähettää koreaan, vaikka tehdas on Slovakiassa?
Maahantuoja on luonut lisätakuun, merkin tehdastakuu ei ole 7:ää vuotta...selvitteleppä tarkemmin asiaa.
Ei ole mitään merkitystä, koska se katkeaa 150 00
km kohdalla. Huyndaissa on sentään 5 vuoden takuu ILMAN KILOMETRIRAJOITUSTA, jota ei ole missään muussa automerkissä
Huyndai on muuten pelastanut aikanaan Kia pienokaisen konkurssilta, joten pian on Kian myynti Suomessa Huyndai myyjin varmoissa käsissä, Venäläisrahoitteisen Deltta-pelle firman ollessa totaalisessa konkurssissa.
mennä ja mikäs huollattaessa cee´diä Hyundailla, kun kyseessä on aika vakaa ja nouseva autojätti. kiahan palaisi vaan tavallaan "kotiin2 saapuessaan Hyundai halleihin. Vaan miten kävis hinnoittelun kun sisarukset joutuisivat kilpailemaan saman katon alla??? Ja kuka muuten myy hyundaita???
Kia oli jo kokurssissa aikoinaan, ja hyndai osti koko puljun pois kuljeksimasta. Mutta mielenkiinnolla seuraan kuinka kauan hyndain maahantuoja jaksaa yrittää, vai onko seuraava joka heittää pyyhkeen kehään, kauppa kun ei oikein käy sielläkään.
Käy kuin siimaa, vaikka ei ole mitään 7 vuoden "vedätystakuuta" kuvioissa. Markkinajohtaja kun on ylivoimaisesti ja laatu parasta, autoilijoiden tietäessä tämän tasan tarkkaan.
Eihän Toyota tai jokin muu merkki menisi kaupaksi, ellei olisi laatua ja kestävyyttä takana.
ceedin vastaava malli toyotalla on auris, katsohan varsin tämänkin vuoden myynti tilasto kumpaako on myyty enemmän ceediä vai aurista aikamoista siimaa auriksen myynti.
Ulkomailla Hyundai kauppa käy hyvin:
http://www.autotoday.fi/page.php?page_id=4&news_id=200901508&p=3&cat=26
http://www.hs.fi/autot/artikkeli/Hyundai tammikuun suuri yllättäjä/1135243303711
olet urpo väärässä!