halpakauppojen siisteys

sillä siisti

asioidessani eri halpakauppojen asiakkaana olen kiinnittänyt huomiota niiden siisteyteen (ammattini puolesta varmaankin). huima on ero eri liikkeiden välillä!!! siisteimmiksi halpiskaupoiksi laittaisin minimanit, sopivan väljää liikkua, ei hyllyttämätöntä tavaraa lojumassa käytävillä. ääripäästä löytyy näilläkin palstoilla paljon esillä oleva tokmanni, voi hyvänen aika mitenkä asiakkaiden tiellä on rullakoita,lavoja ja muutakin tavaraa joka kaiketi odottaa paikalleen laittamista. mielestäni on jonkin asteista asiakkaiden ala-arvostamista jos myymälöitä ei pidetä ns.hyvässä kuosissa, myös turvallisuuden kannalta on kyseenalaista tukkia käytäviä lavoilla tms. laittakaa mielipiteitä eri liikkeistä ja syistä mitkä johtavat epäsiisteyteen.

5

625

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olen taas käynnyt vapaa valinnassa ja siellä on kanssa niin ahdasta liikkua ja tav araa on paljon käytävillä. Esim. ostoskori täytyy laittaa johonkin tavarahyllyn päähän, että pääsee katselemaan esim. hengareissa olevia vaatteita. Lauantaina, kun kävin niin lähdin äkkiä sieltä pois tarpeellisten tavaroiden löydettyä, sillä minulta meinasi mennä hermot, kun ihmisiä on paljon ja mitenkään ei pääse liikkumaan. Kuinka yleensä sellaisissa liikkeissä pystytään siivoamaan, kun koria on tavaraa täynnä. Meinaan, että ei varmaan pysty siivoamaan hyllyjen alta. Kerran oli varmaan tämän kaupan siivoja haussa ja kysyin, kuinka pitkä siivousaika on. Siivousfirma sanoi, että 1,5h. Ei varmaan pysty tässä ajassa siivota kuin päällisin puolin ja ei ainakaan nimittäin siivouskoneella. En hakenutkaan sitä paikkaa.

      • taasen

        Tavaraa/krääsää lykätään väkisin rullakkokaupalla sisään ovista eikä tajuta että myymälässä tulee seinät vastaan. Varastot myymälöissä olemattomat. Valikoima laajenee mut tilat ei.

        Terveisin. Tokmannilla töissä ollut


      • kopikopkop
        taasen kirjoitti:

        Tavaraa/krääsää lykätään väkisin rullakkokaupalla sisään ovista eikä tajuta että myymälässä tulee seinät vastaan. Varastot myymälöissä olemattomat. Valikoima laajenee mut tilat ei.

        Terveisin. Tokmannilla töissä ollut

        Tokmannillakin (Robinhood) järjestys eri liikkeiden välillä suuri.


    • ei pakota

      sinua asioimaan halpakaupoissa. On niitä muitakin kauppoja olemassa.. Ja mitä järkee tänne on tällästä kirjotella, eiköhän se palaute mene paremmin perille esim. www.tokmanni.fi ja sieltä lähettämään palautetta!!!!!!

      • llaap

        Tampereen Koskikeskuksessa sijaitseva Vapaa valinta joutuu luovuttamaan paikkansa jollekkin siistimmälle liikkeelle!! vuokraisäntä oli kuulemma antanut 2 vuotta aikaa saada kyseinen liike siistimmäksi sekä enemmän liikekeskuksen imagoon sopivaksi. mitään ei kuulemma asian eteen tehty joten vuokrasopimus on sanottu irti. erikoinen tapaus, paikkahan on varmaankin tulostatuottavakin joten luulisi että johtoporras olisi tehnyt asian eteen jotakin!!??


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      111
      8403
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5114
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      25
      3362
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      31
      2067
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      115
      1537
    6. 57
      1530
    7. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1367
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      178
      1349
    9. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      60
      1109
    10. Sinulle tiedoksi

      Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si
      Ikävä
      29
      947
    Aihe