Mulla on ollut Soneran langaton 8M laajakaista (tökki koko ajan), nyt vaihdoin Soneran 3.6M nettitikkuun. Johan pelittää. Mutta kysymys on se että pitääkö läppäristä poistaa jotain langattoman verkon astuksia tms? Kiitos asiallisista vastauksista.
Langattomasta nettitikkuun
2
280
Vastaukset
langatonta laajakaistaa ole vielä noin nopeana saatavanakaan (8M)? Kyllä tuollaiseen nopeuteen tarvitaan lanka (puhelinkaapeli) seinään ja seinästä päätelaitteeseen.
Jos netti nyt pelittää ja käyttöjärjestelmäsi on Windows, älä vaan koske mihinkään asetuksiin, tilannehan ei voi mennä kuin huonommaksi!!!on. Maksaa yli 40e/kk mutta meillä ei ainakaan pelitä. tosin ei ihan niin hyvin taida pelittää tuo tikkukaan mitä sanoin. tai sit se varmaan jokaisen netissäkäynnin jälkeen pitää irrottaa koneesta, muuten jämähtää.
en koske sitten asetuksiin, ärsyttää vaan kun kone ilmottaa koko ajan jostain että langattomia verkkoja on havaittu, ei vaan havaitse sitä meidän omaa vaan naapureiden.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2774722Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452931Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k372899Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771826Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061694Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281531- 621459
- 971322
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271222