Langattomasta nettitikkuun

Mulla on ollut Soneran langaton 8M laajakaista (tökki koko ajan), nyt vaihdoin Soneran 3.6M nettitikkuun. Johan pelittää. Mutta kysymys on se että pitääkö läppäristä poistaa jotain langattoman verkon astuksia tms? Kiitos asiallisista vastauksista.

2

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • langatonta laajakaistaa ole vielä noin nopeana saatavanakaan (8M)? Kyllä tuollaiseen nopeuteen tarvitaan lanka (puhelinkaapeli) seinään ja seinästä päätelaitteeseen.

      Jos netti nyt pelittää ja käyttöjärjestelmäsi on Windows, älä vaan koske mihinkään asetuksiin, tilannehan ei voi mennä kuin huonommaksi!!!

      • on. Maksaa yli 40e/kk mutta meillä ei ainakaan pelitä. tosin ei ihan niin hyvin taida pelittää tuo tikkukaan mitä sanoin. tai sit se varmaan jokaisen netissäkäynnin jälkeen pitää irrottaa koneesta, muuten jämähtää.
        en koske sitten asetuksiin, ärsyttää vaan kun kone ilmottaa koko ajan jostain että langattomia verkkoja on havaittu, ei vaan havaitse sitä meidän omaa vaan naapureiden.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      35
      3832
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      98
      3434
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      104
      3358
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      77
      3148
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      79
      3115
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2805
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2590
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      69
      2483
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      45
      2432
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      90
      2166
    Aihe