Lähes 1v putki poikki, miten?

Eli selvänä on tullut käpristeltyä jo vuoden verran, ja nyt olisi tarkoitus laittaa putki poikki.

Varmasti olisi syytä aloittaa varovasti Lonkerolla tahi vinkulla ja sitten parin päivän päästä siirtyä tiukkaan viinaan.

Mitään ohjeita tai vinkkejä? Vertaistukea kaipaan.
6546
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Pidätkö itseäsi kovinkin fiksuna?
Monennenko kerran toistat samaa typeryyttä?

Äänestä

itse ehdottaisin noinkin pitkän putken jälkeen aloittamista reippaasti koskenkorvalla tai muulla kirkkaalla, kotimaisella väkiviinalla. Vaan aika pian sitten kannattanee siirtyä miedompiin, kaljaan tai lonkeroon. Nääs pitkän putken jälkeinen ylösajo on suoritettava varsin varovasti. Joka tapauksessa parempi on aina aloittaa putken katkaisu väkevillä eikä miedoilla. Jos tekee päinvastoin niin voi joutua pian ajamaan putken jälleen alas!

Äänestä

hommaa diapamit jo valmiiksi jos meinaat pidempään tenuttaa niin ei lopetus ole niin vaikeaa

Äänestä

Elimistösi on vieraantunut alkoholista ja saattaa oudoksua sitä. Varaa siis aikaa, muutama päivä ainakin, ennenkuin yrität todellista pers`känniä. Pitäisi malttaa suurentaa annoksia rauhallisesti ja ainakin ensimmäisen viikon aikana yrittää myös syödä jotakin. Siedätyshoito voi olla vaikeaa, kun tekisi mieli kiskoa nopeammin kuin fysiikka myöden antaa, mutta se kannattaa! Ethän itsekään haluaisi olla kaurahalmeessa oksentelemassa viherää vaahtoa jo yhden kossupullon jälkeen. Sellainen saattaa jopa katkaista alkaneen putken.

Aloitusdrinkin laadulla ei ole juurikaan merkitystä. Automaattiohjaus kytkeytyy päälle aika nopeasti ja sitten alat juoda juuri sitä mitä pitääkin ja käyttäytyä juuri niin kuin kuuluukin. Hyvää kesää!

Äänestä

ja mene rohkeasti sovittuun aikaan. ota reilusti rahaa mukaan, asiantuntijoiden neuvot saattavat maksaa ja jo ensimmäinen istunto saattaa venyä ongelman vaativuuden takia.

Äänestä

Öitä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


rappiolla :( kirjoitti:

Eli selvänä on tullut käpristeltyä jo vuoden verran, ja nyt olisi tarkoitus laittaa putki poikki.

Varmasti olisi syytä aloittaa varovasti Lonkerolla tahi vinkulla ja sitten parin päivän päästä siirtyä tiukkaan viinaan.

Mitään ohjeita tai vinkkejä? Vertaistukea kaipaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu