Lähes 1v putki poikki, miten?

rappiolla :(

Eli selvänä on tullut käpristeltyä jo vuoden verran, ja nyt olisi tarkoitus laittaa putki poikki.

Varmasti olisi syytä aloittaa varovasti Lonkerolla tahi vinkulla ja sitten parin päivän päästä siirtyä tiukkaan viinaan.

Mitään ohjeita tai vinkkejä? Vertaistukea kaipaan.

6

468

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Blaah..

      Pidätkö itseäsi kovinkin fiksuna?
      Monennenko kerran toistat samaa typeryyttä?

    • hyvä kysymys

      itse ehdottaisin noinkin pitkän putken jälkeen aloittamista reippaasti koskenkorvalla tai muulla kirkkaalla, kotimaisella väkiviinalla. Vaan aika pian sitten kannattanee siirtyä miedompiin, kaljaan tai lonkeroon. Nääs pitkän putken jälkeinen ylösajo on suoritettava varsin varovasti. Joka tapauksessa parempi on aina aloittaa putken katkaisu väkevillä eikä miedoilla. Jos tekee päinvastoin niin voi joutua pian ajamaan putken jälleen alas!

    • otto55

      hommaa diapamit jo valmiiksi jos meinaat pidempään tenuttaa niin ei lopetus ole niin vaikeaa

    • Elimistösi on vieraantunut alkoholista ja saattaa oudoksua sitä. Varaa siis aikaa, muutama päivä ainakin, ennenkuin yrität todellista pers`känniä. Pitäisi malttaa suurentaa annoksia rauhallisesti ja ainakin ensimmäisen viikon aikana yrittää myös syödä jotakin. Siedätyshoito voi olla vaikeaa, kun tekisi mieli kiskoa nopeammin kuin fysiikka myöden antaa, mutta se kannattaa! Ethän itsekään haluaisi olla kaurahalmeessa oksentelemassa viherää vaahtoa jo yhden kossupullon jälkeen. Sellainen saattaa jopa katkaista alkaneen putken.

      Aloitusdrinkin laadulla ei ole juurikaan merkitystä. Automaattiohjaus kytkeytyy päälle aika nopeasti ja sitten alat juoda juuri sitä mitä pitääkin ja käyttäytyä juuri niin kuin kuuluukin. Hyvää kesää!

    • lähibaariin

      ja mene rohkeasti sovittuun aikaan. ota reilusti rahaa mukaan, asiantuntijoiden neuvot saattavat maksaa ja jo ensimmäinen istunto saattaa venyä ongelman vaativuuden takia.

    • Ukkkuuuun

      Öitä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      128
      14273
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      27
      5908
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      154
      5445
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      296
      4313
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      38
      4057
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      87
      3621
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      2
      3551
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      21
      3512
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      59
      2601
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      92
      1367
    Aihe