sosoomus on Suomen

suurin puolue

löysin tällaisen väittämän ja yhdyn siihen täysin. Tänä päivänä kokoomuksessa on paljon jäseniä, joista ei tiedä ovatko demareita vai kokkareita. Varsinkin kokoomusnaisissa on paljon demareita, olenkin ihmetellyt mitä he tekevät kokoomuksessa. Sosoomus on osuva nimi entiselle puhtaalle sinivalkoiselle kokoomukselle. Hyvin keksitty, kuka liekin älyniekka ollut asialla.

5

355

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Teot rikkaille

      Puheet ovat kuin Demareilla "Työläisten äänten takia".
      Teot on rikkaita varten he eivät tarvitse mainospuheita äänestävät Kokoomusta muutenkin.
      Kun teot ja puheet yhdistetään syntyy Sosoomus.

    • suurin apupuolue

      Suomessa on niin sanottu kolmikanta järjestelmä, jossa on emäpuolue ja kaksi apupuoluetta, jotka ovat sosoomus ja keseemus.

      Hallitus neuvottelut käydään niin, että emäpuolue RKP joko hylkää tai hyväksyy hallituskumppanikseen, joko sosoomuksen tai keseemuksen ja jos herkullisimmissa tilanteissa RKP hyväksyy myös sokeemuksen.

      Mielenkiintoista seurata minkä apupuolue yhdistelmän RKP hyväksyy seuraaviin halllitus neuvotteluihin?

      • Sokeemusta

        kesken kauden uutta hallitus pohjaa enne vaaleja.


      • ja demokratian
        Sokeemusta kirjoitti:

        kesken kauden uutta hallitus pohjaa enne vaaleja.

        irvikuva! RKP:läinen pahoinvointi koalaatio on huipussaan, jos se hyväksyy sokeemuksen hallitus muodostelmaksi! Sokeemus= Sdp-Kesk-Kok RKP


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      136
      1557
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      143
      1373
    3. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      118
      861
    4. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

      800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
      Sinkut
      123
      826
    5. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      77
      785
    6. 56
      741
    7. Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?

      Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero
      Kotimaiset julkkisjuorut
      149
      592
    8. Aloitan kiertotalouden

      Aloitin tänään kiertotalouden, ei mulla nyt oikeastaan muuta MOI
      Lieksa
      37
      571
    9. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      295
      568
    10. Kuka hukkui

      Kuka hukkui eilen kätkytniementiellä?
      Pyhäjärvi
      6
      540
    Aihe