sosoomus on Suomen

suurin puolue

löysin tällaisen väittämän ja yhdyn siihen täysin. Tänä päivänä kokoomuksessa on paljon jäseniä, joista ei tiedä ovatko demareita vai kokkareita. Varsinkin kokoomusnaisissa on paljon demareita, olenkin ihmetellyt mitä he tekevät kokoomuksessa. Sosoomus on osuva nimi entiselle puhtaalle sinivalkoiselle kokoomukselle. Hyvin keksitty, kuka liekin älyniekka ollut asialla.

5

336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Teot rikkaille

      Puheet ovat kuin Demareilla "Työläisten äänten takia".
      Teot on rikkaita varten he eivät tarvitse mainospuheita äänestävät Kokoomusta muutenkin.
      Kun teot ja puheet yhdistetään syntyy Sosoomus.

    • suurin apupuolue

      Suomessa on niin sanottu kolmikanta järjestelmä, jossa on emäpuolue ja kaksi apupuoluetta, jotka ovat sosoomus ja keseemus.

      Hallitus neuvottelut käydään niin, että emäpuolue RKP joko hylkää tai hyväksyy hallituskumppanikseen, joko sosoomuksen tai keseemuksen ja jos herkullisimmissa tilanteissa RKP hyväksyy myös sokeemuksen.

      Mielenkiintoista seurata minkä apupuolue yhdistelmän RKP hyväksyy seuraaviin halllitus neuvotteluihin?

      • Sokeemusta

        kesken kauden uutta hallitus pohjaa enne vaaleja.


      • ja demokratian
        Sokeemusta kirjoitti:

        kesken kauden uutta hallitus pohjaa enne vaaleja.

        irvikuva! RKP:läinen pahoinvointi koalaatio on huipussaan, jos se hyväksyy sokeemuksen hallitus muodostelmaksi! Sokeemus= Sdp-Kesk-Kok RKP


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      50
      4283
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      242
      4082
    3. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      135
      3178
    4. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      18
      3132
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      65
      3024
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      75
      2789
    7. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      98
      2483
    8. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      128
      2195
    9. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      47
      2062
    10. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      24
      1790
    Aihe