sosoomus on Suomen

suurin puolue

löysin tällaisen väittämän ja yhdyn siihen täysin. Tänä päivänä kokoomuksessa on paljon jäseniä, joista ei tiedä ovatko demareita vai kokkareita. Varsinkin kokoomusnaisissa on paljon demareita, olenkin ihmetellyt mitä he tekevät kokoomuksessa. Sosoomus on osuva nimi entiselle puhtaalle sinivalkoiselle kokoomukselle. Hyvin keksitty, kuka liekin älyniekka ollut asialla.

5

330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Teot rikkaille

      Puheet ovat kuin Demareilla "Työläisten äänten takia".
      Teot on rikkaita varten he eivät tarvitse mainospuheita äänestävät Kokoomusta muutenkin.
      Kun teot ja puheet yhdistetään syntyy Sosoomus.

    • suurin apupuolue

      Suomessa on niin sanottu kolmikanta järjestelmä, jossa on emäpuolue ja kaksi apupuoluetta, jotka ovat sosoomus ja keseemus.

      Hallitus neuvottelut käydään niin, että emäpuolue RKP joko hylkää tai hyväksyy hallituskumppanikseen, joko sosoomuksen tai keseemuksen ja jos herkullisimmissa tilanteissa RKP hyväksyy myös sokeemuksen.

      Mielenkiintoista seurata minkä apupuolue yhdistelmän RKP hyväksyy seuraaviin halllitus neuvotteluihin?

      • Sokeemusta

        kesken kauden uutta hallitus pohjaa enne vaaleja.


      • ja demokratian
        Sokeemusta kirjoitti:

        kesken kauden uutta hallitus pohjaa enne vaaleja.

        irvikuva! RKP:läinen pahoinvointi koalaatio on huipussaan, jos se hyväksyy sokeemuksen hallitus muodostelmaksi! Sokeemus= Sdp-Kesk-Kok RKP


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      263
      4931
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      108
      2513
    3. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      117
      1550
    4. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      101
      1080
    5. Mahtavaa, Trump pelasti lentäjän, Irania nöyryytettiin

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011917601.html Taas osoitus kuinka ylivertainen maa USA on Trumpin johdolla.
      Maailman menoa
      333
      997
    6. Keskiviikkona 8.4.2026 se tapahtuu

      Nimittäin tulevana keskiviikkona 8.4.2026 Donald Trump ilmoittaa Naton pääsihteerille että Yhdysvallat eroaa Natosta. N
      NATO
      271
      886
    7. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      115
      852
    8. Rakastin sua niin paljon ettei löydy sanoja sille tunteenpalolle mitä silloin koin

      Sellaista tunnetta ei koe kuin ehkä kerran elämässä. Tuntui, että sekoaa, että menee järjiltään. Tuntui että räjähtää si
      Ikävä
      33
      797
    9. Hitto mulla

      On sinua ikävä ihana.
      Ikävä
      39
      755
    10. IS Viikonloppu 4.-6.4.2026

      Nyt on Viitamäeltä pääkuvaton ristikko. Nimimerkki happonen kehui kovasti "On kyllä laadukas pahis, iso kiitos tästä ja
      Sanaristikot
      72
      734
    Aihe