Lämpimään talvella

matkalle09

Kertokaa vinkkejä te enemmän talvella matkustaneet; Jossei kaukomatka (Thaimaa) kiinnosta, niin mikä olisi muu varma ja suht.koht. lämmin paikka? Lähdössä olis 2 aikuista ja 2 lasta (10 v. ja 14 v.)

8

2647

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eilatissa oltiin tammikuussa,2 aikuista,1 . 20.v tyttö. päivällä,noin,25 ja yöllä 15 astetta. vähän halvempaa kuin Suomessa,eläminen.olaan käyty myös.Brasilia.Intia.Thaimaassa.mutta ovatko nämä liian kaukana? hyvää päivän jatkoa. Jussi

      • matkalle09

        Kiitti hyvästä vinkistä. Eilat vaikutti kiinnostavalta ja ei edes niin hurjan hintanen. Muistatko hotellin missä yövyitte ja oliko OK?


      • matkalle09 kirjoitti:

        Kiitti hyvästä vinkistä. Eilat vaikutti kiinnostavalta ja ei edes niin hurjan hintanen. Muistatko hotellin missä yövyitte ja oliko OK?

        Olimme Aurinkomatkojen matkalla.Katsoin äsken netistä ja hotellia,jossa me olimme ,ei enää ollut.Tullissa voi joutua olemaan parikin tuntia,kyselevät kaiken laista,kuka on pakannut laukkusi,kenen kanssa olet jutellut,ja kaikkea muuta.Kävimme parilla vene retkellä,ja kuolleessa meressä,kelluminen oli kokemus,suosittelen.

        Suomalaisista pidetään Israelissa
        Hyvää illan jatkoa!


    • tytt..

      Eräs toinen kaipailee vastauksia samaan kysymykseen ja tahtoisi kuulla muitakin paikkoja kuin jo mainitun Etalian.

      Kiitos!

      • tytt..

        Siis Eilat. Meni päässä sekaisin Eilat ja Italia :D Anteeksi. En ole ihan nuin vajaa etten lukea/kirjoittaa osaisi ;)


      • naurattaa

        ei taida olla maantieto eikä netti hallussa kun pitää ko asioita kysellä? Kyllä tähän asti ihan itse on vielä matkat etsitty.


    • matkakuumeestta?

      Itse olen ollut tuolla Eilatissa nuorena, kaverin kanssa kahdestaan oltiin joten lasten kanssa varmasti uskaltaa myös:)

    • Thaimaa odottaa

      saanko kysyä miksi ei Thaimaa kiinnosta? Minä myös vastasin noin 12 v sitten olen ollut 8 kertaa.....takuulla lämmintä erittäin edullista ja n. 2- 4 tuntia pitempi lento kuin näihin Israel ym juttuihin....nuo ei kyllä kiinnosta. Joku kehuu Dubaita mutta minuun ei iskenyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen Yrittäjät täräyttää: Sunnuntain tuplapalkka pois lomat lyhyemmiksi ja arkipyhät palkattomiksi

      Edunvalvontajärjestö Suomen Yrittäjät esittää muun muassa sunnuntain tuplapalkan lakisääteisyyden poistamista ja arkipyh
      Maailman menoa
      244
      2044
    2. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      84
      1228
    3. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      90
      1067
    4. Jani Wickholm on kuollut

      Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1045
    5. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      123
      850
    6. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      87
      847
    7. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      101
      809
    8. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      121
      771
    9. Alan pikkuhiljaa olemaan sinut

      sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante
      Sinkut
      124
      716
    10. Pohjola talo

      Kuka arvaa lähimmäs miten nopeasti tulee konkurssi uusilla yrittäjillä
      Kuhmo
      23
      701
    Aihe