me ollaan ilosia muitten muslimipoikain kansa ku meijan korraanikoulusa vaki on lissaantunut oikein roimasti. Varmaan taakin vahan auttaa ku laitellaan aina sillon tallon talle palstalle pieni mainospatka ku saajaan laitaa se ihan ilimasiks.
Tuu saakin ens ti kelo 18 Jakomaen Esson kapinettiin kuunteleen luentoo jonka mina pijan. Aiheena on nut: "Miksi soomalainen nainen kaantuu paljo helepommin ku noi jukuripaiset ukot?".
Taas tarjotaan huvat pullakahveet jokka maksaa ulukomaalaisvirasto.
Tule tule!
Tuu saakin ens ti kelo 18 Jakomaen Esson kapinettiin kuunteleen luentoo jonka mina pijan. Aiheena on nut: "Miksi soomalainen nainen kaantuu paljo helepommin ku noi jukuripaiset ukot?".
Taas tarjotaan huvat pullakahveet jokka maksaa ulukomaalaisvirasto.
Tule tule!
Vastaukset 29
Vanhimmat
Kyllä on taas syytä olla ylpeä suomalaisuudestaan.
täysin samaa mieltä kanssasi. Suomi on hyvä maa. Täytyy vaan pitää huoli siitä, ettei liikaa avata ovia ulospäin. Ruotsi ja Tanska ovat jo joutuneet vaikeuksiin sen vuoksi.
Mukava, kun löysimme yhteisen sävelen.
>Suomi on hyvä maa.
Hyvä. Lopettakaamme sen muuttaminen. Säästämme mm. kansanedustajien palkat.
>Mukava, kun löysimme yhteisen sävelen.
Vielä mukavampaa olisi, jos tunnistaisit sarkasmin.
Mitä tarkoitat "ovien avaamisella ulospäin"?
On arveluttavaa ovien ulkopuolella olevan ilman haistelemista tunnistaa kreikankielestä peräisin olevaa sanaa.
"Vielä mukavampaa olisi, jos tunnistaisit sarkasmin."
samoin Mr. Islam!
:))
>>Suomi on hyvä maa. Täytyy vaan pitää huoli siitä, ettei liikaa avata ovia ulospäin. Ruotsi ja Tanska ovat jo joutuneet vaikeuksiin sen vuoksi.>>
Tarkoitatko vaikeuksilla väkivallan kasvua?
Interpolin tilastojen mukaan murhia (homicides volontaires) oli vuonna 2001 / 100 000 asukasta (myöhempiä tilastoja Suomen kohdalla ei löytynyt):
Suomi 10,13
Tanska 3,72 - eli alle kolmasosa Suomen vastaavasta luvusta
Ruotsi 1,87 - eli alle viidennes Suomen vastaavasta luvusta.
Tarkoitatko siis ovien avaamattomuudella sitä, ettei meitä suomalaisia pitäisi päästää Ruotsiin tai Tanskaan? Kyllä enemmistö suomalaisista on sentään aika kilttejä, vaikka murhatilastot ja tämän palstan jotkut puheet olisivatkin aika rumia. Joten suomalaisuusvastaisuus on katsottava yleistäväksi leimaamiseksi, vaikka sitä eritoten Ruotsissa esiintyisikin.
käännyit arabinatsionalistisen näkemyksen kannattajaksi?
mennä omaan ansaansa. :))
sitä heleposti narahtaa itte kukin ellei tunne korraania viimesta piirtoo muoten. Kaannunnaiset ei taho millaan tuntee kaikia piirtoja.
Pistä lisää postia Mohametti, noita on hyvä lukkee:) Jos ei muu muslimeilta onnistu ni pilaantunutta tavaraa ovat kovia myymään.. Essolta löytäneet tieten...
>Taas tarjotaan huvat pullakahveet jokka maksaa ulukomaalaisvirasto.
"Kafirin zekat"illa jatka syömaan:=)Sen sisällä on alkholi, sianliha, korot ... Teet ihan hyvää 'jihad':=)
PS.Minä en itse kutsun Suomalaiset kafiriksi, mutta monet tekevät sen, ja sen jälkeen KELA:n ja Sosialin rahalla elämä jatkaa ja tarjovat meille 'huvat pullakaveet jokka makssa ulokmaalaisvirasto'a!
PSS."Zekat" on myös veronmakasjan rahansa!
>>PS.Minä en itse kutsun Suomalaiset kafiriksi, mutta monet tekevät sen, ja sen jälkeen KELA:n ja Sosialin rahalla elämä jatkaa ja tarjovat meille 'huvat pullakaveet jokka makssa ulokmaalaisvirasto'a! >>
Korjattuna:
Minä en itse kutsu suomalaisia kafiireiksi, vaikka monet tekevät niin. Sen jälkeen elämä jatkuu KELAn ja sosiaaliavun rahoilla ja he tarjoavat meille hyvät pullakahvit, jotka maksaa ulkomaalaisvirasto.
>Minä en itse kutsu suomalaisia kafiireiksi, vaikka monet tekevät niin.
> Sen jälkeen elämä jatkuu KELAn ja sosiaaliavun rahoilla ja he tarjoavat meille hyvät pullakahvit,
>jotka maksaa ulkomaalaisvirasto.
Koraanin mukaan muslimi ei saa kutsua Juutalaiset tai Kristin ukolliset 'kafiiriksi!' Et tiedä mitä sydämmellä on! Jumala tietää!
Minä puhun Koraanin puolesta..
Joku kutsuu heidät kafiiriksi ja sen jälkeen menee KELA:lle ja Sosialille että "anna raha!"! Sen jälkeen haukkaa "suomaliset ovat kafiiri ja menävät helvettiin!"!
Minä kysyn aina "miksi syöt sen, se on teidän kafiirin zekatinsa!"!
PS.Minä sanoin kommentini imamile, hän oli vihainen minua!
Yakup, vielä on sen verran oikaistava kirjoituksiasi, että pullaa haukataan.
>Sen jälkeen haukkaa "suomaliset ovat kafiiri ja menävät helvettiin!"!
Koirat ja ihmiset haukkuvat toisiaan...
makin voin vilpitomasti suositela etta tuut Jakomakeen ens ti. Et varmaan pety ku me muslimipoijjaat puhutaan pelkkaa asiaa korraanista ja siita kuinka saajaan soomalaiset kaantuun. Erituisesti akat.
Tu pois!
moon sammaa mielta Hazizin kansa. Tuskin semparempaa koulua louvat paakaupunkiseuvulta ku meijan muslimipoikain korraanikoulu Jakomaen Esson kapinetista tistaisin. Joka kerta on kiehtova aihe ja huvat kahveet. Ja ihan ilimasiks.
Alahan tulla ens tistaina klo 18!
Pitäisi todella tulla katsomaan mikä juttu tämä on. Asun vaan niin kaukana että enpä taida edes ajatella:-) Onnea vaan ja voikaa hyvin.Joku kysyy miksi tulee vain suominainen ei suomimies. Suomimies ei ajattele uskontoa vaan materiaa. Täällä varmasti hämmästyttää että arabimaissa uskontoa eteenpäin vie nimenomaan miehet. Eiväthän naiset taida päästä edes moskeijaan?Täällä naiset täyttävät kirkkojen penkit. Ja miehet istuvat kotona katsomassa formuloita.
>> Täällä varmasti hämmästyttää että arabimaissa uskontoa eteenpäin vie nimenomaan miehet. Eiväthän naiset taida päästä edes moskeijaan?
Ei hämmästytä enää, kun on hieman siihen uskontoon tutustunut. Islamin usko antaa miehille suuria etuja ja hivelee miehen itsetuntoa. Se on miehille edullinen uskonto.
Kuitenkin se on niin väärä, että rehellinen mies ei voi sitä ottaa uskonnokseen. Islamin uskonto on alimitoitettu ihmisoikeuksissa, moraalissa ja myötätunnossa.
>>Täällä naiset täyttävät kirkkojen penkit. Ja miehet istuvat kotona katsomassa formuloita.
Naisille on luonnollista hoivata ja auttaa heikompia. Naiset myös puhuu sellaisista. Mieheltä se vaatii aika paljon ajatustyötä, ja ehkä vuosien opiskelua, ennenkuin hänestä humanisti. Sellainen uskonto on kristinusko.
kristinuskon periaatteiden opiskelun?
on pakko minunkiii suositela tota Jakomaen Essoo tistaisin kelo 18. Tuu sinne niin opit paljo lissaa korraanista ja saat ihan oikeeta tiatoo. Sita niin paljo liikkuu kaikenmaaliman hutitiatookin niista asjoista.
>>Saarn. 7:22
(7:23) Sillä oma sydämesikin tietää, että myös sinä olet monta kertaa kiroillut muita.
>>Saarn. (7:23) Sillä oma sydämesikin tietää, että myös sinä olet monta kertaa kiroillut muita.>>
Tuo nyt on oikeastaan juutalaisuutta, mutta hyvä alku sekin.
Miehen valta niin kotona kuin seurakunnassakin. Mutta länsimaissa ja ainakin Suomessa se on ns tasa-arvon nimissä hukattu ajatus. Onko niin ettei mies aikoinaan ymmärtänyt mitä oikeasti tarkoittaa "olla perheenpää" ? Nyt siinä asiassa on paljon hämmennystä, eikä kukaan ota kunnolla vastuutta perheen ylläpidosta, jokainen vain ajattelee omaa etuaan. Mitä sen ei suinkaan pitänyt tarkoittaa. Ja nyt on kadoksissa niin miehen paikka kuin perheen merkityskin ja se näkyy joka paikassa, ja sitten syytellään vaan alkohoolia moisesta kehityksestä. Suomalaisuudessa on se vika että täällä piiloudutaan jäyhyyden taakse eikä oteta kantaa asiaan joka katsotaan "yksityisalueeksi", niinkuin uskontokin katsotaan. Kauan sitten esimerkiksi veljeni oli stipendiaattina Pietarissa, Venäjällä. Ja vaikka Venäjällä uskonnon levitys oli siihen aikaan kiellettyä niin kiivaita keskusteluja käytiin tämän tästä illanistujaisissa ja vieraisilla käydessä. Veljeni kertoi niistä ja ihmetteli, miksi Suomessa uskonnosta puhuminen ja yleinen keskustelu on tabu. Kuvitellaanko täällä että puhumattomuus takaa ajattelunvapauden? Vai mistä on kyse? Islamissa taitaa olla se hyvä asia että sitä opiskelevat meihet niin paljon että voivat siitä asiantuntevasti myös keskustella. Se että muita ongelmia sitten on, on taas eri juttu vai onko?
tämän palstan Taha ollut opissa siellä Jakomäen Essolla?
mutta ei siellä ole muita, kuin pari finninaamaista teinipoikaa, jotka yrittävät kinuta turhaan keskiolutta.
Ahmedilla oli totta tosiaan jokin aika siten pari finia naamasa mutta lerasil autto. Ropleema ohi.
Suominainen. Jakomaen Esso ja pepperoni tarolu. Tiistana kello yhdeksantoista. Tervetulua, tuo tytoystavasikin..
että ulkomaalaisvirasto tukee noin tärkeää opetustyötä.