http://www.youtube.com/watch?v=qHI_gEq5BII
Tuolta voi kuunnella uuden kappaleen englanniksi.
Kertokaa mielipiteenne kappaleesta (asiallisesti).
Itse pidän rohkeasta ja erilaisesta kappaleesta.
Shakiralle ominaista tyyliäkin on mukana vaikkei sitä heti huomaa, kuunnelkaa tarkkaan!
She Wolf -mitä mieltä olette
5
1079
Vastaukset
- pitkäaikainen fani
Aluksi tämä kappale ei kuulostanut kummoiselta, tosin kertosääkeen melodia jäi soimaan TODELLA tehokkaasti päähän! Useamman kuuntelukerran jälkeen lauluun on kuitenkin päässyt sisälle, ja pidän tästä erittäin paljon :) . Mukava huomata, että Shakira on uudistanut soundinsa. Kappaleessa on yhtä aikaa jotain vanhan ja tutun kuuloista, mutta toisaalta sitten henkäys uudesta, raikkaasta biitistä. Mielestäni laulu kuulostaa paremmalta espanjaksi kuin englanniksi, mutta ei englanninkielinen versio huono ole, ehkä hivenen persoonattoman kuuloinen kuitenkin. Espanjaksi laulettuna tähän kappaleeseen tulee vielä jonkinsortin lisäulottuvuus, jolloin kappalaeen tausta pääsee jotenkin paremmin oikeuksiinsa, tai se jotenkin kuulostaa tuoreemmalta ja eksoottisemmalta kuin vastaava versio englanniksi. Niin tai näin, kyseinen laulu on rohkea veto Shakiralta, ja odotan kokonaista albumia suurella mielenkiinnolla :).
- Shakira-fani
Mielestäni Shakiran uusi sinkku on ihan loistava. Hieman uutta tyyliä mutta toisaalta Shakira on aina uudistunut jokaisella levyllä ja uran alkuhiteistä ei enää ole jäljellä muuta kuin tuttu pyllyn pyöritys...joka sekin toimii kun sen osaa! :o)
nim. videota odotellessa - kammuss
Shakira-fani kirjoitti:
Mielestäni Shakiran uusi sinkku on ihan loistava. Hieman uutta tyyliä mutta toisaalta Shakira on aina uudistunut jokaisella levyllä ja uran alkuhiteistä ei enää ole jäljellä muuta kuin tuttu pyllyn pyöritys...joka sekin toimii kun sen osaa! :o)
nim. videota odotellessaAluksi se biisi oli aivan kamala! Semmoista robotti-ulinaa, ja sekavaa rytmiä, mutta nyt olen ruvennut tykkäämään =)
Kertsi olisi ehkä kumminkin parempi, jos se ei olisi niin "kimeästi" laulettu.
ja video vielä hirveämpi. Nytkyy siinä niinku joku vammanen pornonukke.
- Mebarak
Tykkään kappaleesta tosi paljon ja videosta kans. She Wolf on vielä parempi espanjalaisena versiona.
Ensin olin kauhistunu tämän nähdessäni. Mutta Shakira on ollu tässä nyt monta vuotta se median "kiltti tyttö". Ehkä sen on nyt välillä aika repästä ja tehä jotain uutta, eihän sekään ikuisesti nuori ole.
Tähän Shakin uuteen imagoon on jo tottunu. Namm.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell492369Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1501950Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.581875- 431798
Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1151589Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,551201- 721162
Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.831115Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.143939Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103901