Eikö se

kun sinäkin saat viettää illan kotona....
3242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vietän iltani kotosalla.

Äänestä
  • Kyllä tämä kotonaolo on ihan vaihteeksi kivaa. Viime viikolla sunnuntaiaamuna oli jo aurinko noussut ennenkuin pää tavoitti tyynyn. Ei sitä joka viikonloppu jaksais, vaihteeksi baarissa ja vaihteeksi kotona. ;)

    Äänestä

Kiitos... kävin saunassa... uimassa... ja kuuntelin järven ääniä ja laineita... ja sitten facebookkasin parin työkaverin kanssa, laitoin tyttöni nukkumaan... juon nyt vallkkaria ja mietin... kuka oli ruusun tuoja joka toi kadoneen kenkäni ruusun postilaatikolle... no joo tiedän sen... eli ihan kiva olla kotona kun baari-illan jälkeen katosi jopa se kenkä....ja aina kaikki sanoo, että höpö, höpö... kukaan ei tapaa näitä ihmisiä IRL, mutta näin kävi..... eli turha provo!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olekin kivaa kirjoitti:

kun sinäkin saat viettää illan kotona....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu