Ei nolo tossumopo!

Mikä tossumopo ei olisi nolo? Itse en mopoista tiedä mitään ja ostin jincheng ''mankin'' 15-täytettyäni ja nyt minua koulukiusataan. Lähes kaikilla pojilla koulussamme on tossumopo.

Ainiin! Miten mopoa viritetään? Ketuttaa kun kaikki ohittaa.
121541
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

irroitat imukaulan eli sen putkilon mikä menee kaasarista sylinteriin ja poraat sieltä kuristukset pois 12 millin terällä. Kulkee 60 sen jälkeen. Vaihdat ketjujen rattaat eteen 17 piikkisen. 60 tai 59 millisen suuttimen kaasariin sitte kyllä menee jo 70

Äänestä
  • No huh huh, mahtaa mennä seos aika rikkaalle, jos laitat 60-millisen suuttimen. Varsinkin jos miettii, että se kaasarin kurkku on jotain 12-15-millinen.

    Ps. Väärä mittayksikkö, apina.

    Äänestä

itselläni on jinkku ja olen ainoa meidän koulussa kellä on sellai. sit mulle nauretaa mutta ei naureta enää ku menen80 ohi

Äänestä

Hanki masai siinä on manki kone ja on hiano ku vaitaa etukatteen

Äänestä

"Ainiin! Miten mopoa viritetään? Ketuttaa kun kaikki ohittaa. "

Vittu kasva aikuseks. Mitä vitun väliä on sillä ohitteleeko muut, vakiolla pääsee helposti paikasta toiseen, ilman ongelmia tai pelkoa poliiseista.

T. 51kmh kulkeva DT

Äänestä

Suzuki PV EI ole nolo!!!!! suzuki pv on 100-0 kertaa parempi ku jotkut saatanan barbit...

Äänestä

Sinulle ei naureta sen vuoksi että sinulla olisi nolo tossumopo, vaan sen takia että tossumoposi on kiinalainen, kun taas kaikilla muilla luultavasti on joku Honda Monkey tai Suzuki PV, eli kunnollisia merkkejä.

Äänestä
  • Jinghenissä ei ole mitään vikaa. Täysin sama vehje kuin Honda Monkeykin. Noloja ovat ne, jotka nauravat.Ovat menneet maksamaan kalliimman hinnan samasta tuotteesta.

    Äänestä

  • 14 kirjoitti:

    Jinghenissä ei ole mitään vikaa. Täysin sama vehje kuin Honda Monkeykin. Noloja ovat ne, jotka nauravat.Ovat menneet maksamaan kalliimman hinnan samasta tuotteesta.

    Kuinka niin? Useimmat, jotka nykyään omistavat vielä Mankin tai PV:n, ovat ostaneet sen käytettynä tai sitten saaneet esim. isoveljen vanhan mopon käyttöönsä.

    Äänestä

no onhan tämä jo ihme kun kotipoliisi ei ole imestynyt trollaamaan tänne!

Äänestä

mitennii tossumopo on nolo, kaikki ny vittuilee toistensa mopoista. ketä vittua kiusataa mopon takia??? :DDDD mää vaihtasin mun barbin heti jos myis orkkis honda manki tai pevetin

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


jarkko94 kirjoitti:

Mikä tossumopo ei olisi nolo? Itse en mopoista tiedä mitään ja ostin jincheng ''mankin'' 15-täytettyäni ja nyt minua koulukiusataan. Lähes kaikilla pojilla koulussamme on tossumopo.

Ainiin! Miten mopoa viritetään? Ketuttaa kun kaikki ohittaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu