Olen seuraillut Etuovi-lehden ilmoituksia. Kuka tietäis. Voisko vetää jotain johtopäätöstä siitä, että jos joku kämppä on "muka" tosi hyvä ja sitten se on toisen ja kolmannenkin kerran välittäjän ilmoituksessa. Voinko epäillä, että siinä on jotain sellaista, että ei nyt niin hirven hyvä ja edullinen olekaan. Kuka kertoisi suurimmat sudenkuopat tällaiselle asiaatuntemattomalle asunnonostajalle. Ostaisin pienen yksiön Jyväskylästä.
ostaisin kämpän
"etuovesta"
2127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kaveri myy kaksiota Turussa ja asunto on ollu kolme kertaa esittelyssä. Porukkaa on ihan simona paikalla, jotku ovat käyneet jopa kaikissa kolmessa esittelyssä, mutta eivät uskalla jättää tarjousta, kun oma talous ei ole satavarmaa.
1. Onko putkiremontti tehty? Jos -50-60 luvun talo niin purkiremontti on pian tulossa, maksaa 500-700 euroa ? neliometri.
2. Jos tykkaat kohteesta ja hinta on edellinen huomioden sopiva, osta se,
mutta muista verrata hintaa ympariston samankokoisiin, josta vahennat putkiremontin hinnan, olettaen etta ympariston taloihin se on jo tehty.
3. Harvoin vika on myyjassa tai asunnossa, jos epailet asunon kuntoa, vaadi kuntotarkastus, tai maksat siitapuolet (noin 80 eur). Yleensa vikaa on vain hinnassa. Muista tinkia.