Ylen päivälähetykset ovat nyt kesällä olleet todella surkeita. Ei sellaista roskaa pysty kuuntelemaan. Miksi Ylen on täytynyt alentua tällaiseen tyhjänpäiväiseen naureskeluun, joka toimii kaupallisilla kanavilla paremmin.
Ylen mediamaksun voi unohtaa.
Ylen mediamaksun voi unohtaa.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kyllä maksu on minusta aivan hyvä .Onhan meillä kansanedustajiakin joille
maksamme vaikka hödyttömyys heidän kohdallaan on itsestään selvyys.
kanssa ÄYÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ
Hymyilyttävää logiikkaa, mutta hyvä jos se kelpaa sinulle. Maksat mielelläsi siis ihan mistä vain, mitä Ylestä tulee mediamaksun nimellä. Siit sit vaan.
Tuosta K. Ekäläinen prkl -otsikostako piti päätellä Ylen kanavilla tarkoitettavan Yle Radio Suomea? Kun on paljon muitakin kanavia Ylellä.
Naulan kantaan, Ylen Radio Suomi, ns. Suomen Radio:)
Kieltämättä Radio Suomi on muuttunut jatkuvasti latteammaksi. Sitä kyllä kuunnellaan paljon. Ehkä sen varjolla Yle uskaltaa madaltaa sen kohdalla rimaa...?
Kuinka Radio Suomen kesähöpinät ja mahdollinen mediamaksu koreloivat toisiaan?
Kaiholla muistelen 90-luvun alkua, kun Radio Suomi oli korkealaatuinen kanava. Kuunneltavaa ohjelmaa tuli ympäri vuorokauden. Taso on hiljalleen laskenut niin alas, että jäljellä on vain muutama kuuntelukelpoinen ohjelma. Muulloin tulee täydellisen tyhjänpäiväistä täyteohjelmaa. Onneksi on vielä Yle 1.
minkälaisia hyviä ohjelmia tuli 90-luvun alussa?
hyviä musiikkiohjelmia iltaisin klo 22:n uutisten jälkeen tuli vielä 2000 luvun alussakin.
ajantasa klo 10 ja 14 ovat yleensä samoja ykkösaamussa kuultuja juttuja, Puhe lähettää ne vielä ton jälkeen kertauksena ;)
ko radio Suomea...siellä esim. poika (onkohan kesätoimittaja) nauraa väkinäisesti joillekin "vitseilleen" ja muutekin jutun vieminen tolla tavalla ei kiinnosta...kanava vaihtui het
kaikille ne ei aukee noi Kekäläisen jutut, se on huomattu ennenkin.
Onpa hyvä, ettei tarvitse kuunnella radiosta enää näitä kahta toimittajaa. Mitäköhän ensi kesä tuo tullessaan? Suomen Radiota aamusta iltaan....AAARGH!!
Olen samaa mieltä kuin K. Ekäläinen. Kaupallisilta kanavilta kopioitu malli, jossa kaksi juontajaa yrittää tuottaa läppää ohjelma-ajan täytteeksi uutisten välissä, soittolista-musiikilla höystettynä. Aika rasittavaa kuunneltavaa pidemmän päälle.
juuri sopivaa on ylen tarjonta. pahimmat paskiaiset juntit valittavat siitä täällä. osoittaa että paskiaisille pitää tarjota juuri tuollaista yleohjelmaa. paskiaisen määritelmä on "roikkuu kaiket päivät suomi24 paskapalstalla ruikuttamassa kun omaa elämää ei ole".
Niinpä, radio on kuitenkin ollut seurana oman elämän puuttuessa (suomi24 paskapalsta vähemmin). Usein tuntuu, että pitäisi siirtyä yle-1:lle, mutta (alue)uutisiin on jotenkin niin koukussa.