Polkupyörä nyysitty

Viikko - kaksi takaperin viety Turengin rautatieasemalta v.sin/valk miesten Heinemann merkkinen retki-/maastopyörä. Jos havaintoa, niin ilmoittele ihmeessä.
6500
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat
  • Eipä kannattaisi huudella mitä sattuu, voipi tulla herjaus syyte.

    Äänestä

  • lakimies,ken ties kirjoitti:

    Eipä kannattaisi huudella mitä sattuu, voipi tulla herjaus syyte.

    Loimaalla oli rompepäivät. Siellä oli niin paljon rompetta että...

    jos tavarat osais kotiosotteen kertoa, olis kuorona tullut koko eteläinen suomi.
    Pelkistä osista olis kasannut monta kakspyörästä moottoripeliä. Laitettas tännekki sellanen tori, vois moni löytää omansa helpommis.

    Äänestä

hyviä lukkoja, joilla voi kahlita sen mankelinsa. Meilki on likan pyöräs kaksi. Joutuu ottaan telineen mukaan jos meinaa viedä, ja se kyllä jo huomataan. Ja saa niihin fillareihin hälyttimiäkin.

Äänestä
  • turengin rautatie asemalta on ennenki nyysitty pyöriä.. kesällä olin kaverini kanssa lähdössä junalla helsingin suuntaan. kaverini siskon tämän kaverin jopot olivat parkissa aseman toisella puolella. havaittiin sit kaverin kanssa siinä sellanen ihme hiippailija joka tarkkaili pyörien lukkoja ja jopa varmisti lukot olivatko ne kiinni. soitettiin sitten kaverin siskolle, että tulee hakemaan pyöränsä pois. noustiin junaan ja kaverin sisko soitti, että pyörät olivat tallella mutta helsingistä junalla tullut nainen oli kysellyt tytöiltä olivatko he nähneet mustaa pyörää, jota ei enää paikalla ollut. ja ennen kuin me noustiin junaan joku musta pyörä oli näiden kahden jopon vieressä parkissa... että sillä tavalla

    Äänestä

  • lisäksi myydään halvalla voimaleikkureita, joilla napsauttaa tarjoustulolukot kepeästi poikki ja kalliimmatkin lukot.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Turengin asemalta kirjoitti:

Viikko - kaksi takaperin viety Turengin rautatieasemalta v.sin/valk miesten Heinemann merkkinen retki-/maastopyörä. Jos havaintoa, niin ilmoittele ihmeessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu