Lopettakaa pikku valitus

Menettänyt

Menetettiin just 4 kk tyttö vauva. Täysin terve. Kätkytkuolema. Yks aamu vaimo soitti töihin et tyttö on kuollut. Nyt hautajaisia järjestellen elämä menee eteen päin.
Mua vaan risoo et te vanhemmat syytätte pieniä lapsianne kaikesta. Ei ne lapset oo ongelma te teette niistä ongelmia. Mä ottaisin jokaisen teijän valittajan paikan jos saisin meijän tytön takas. Ikinä mä en hyväksy lasten syyksi laitettavia valituksia. Te ootte ne tehny ni kasvattakaa ne rakkaudella ja hyvin. Lapset antaa todella paljon ja opettaa jos tekin annatte niille ja opetatte niitä. Mä säälin niitä lapsia jotka joutuu vanhempien ongelmaksi. Ei ne pienet oo mitää pahaa tehny, ne on täysin viattomia. Itte te ootte ne tehny niin eikö teidän pidä ne sillon kasvattaa. Ryhdistäytykää.
T: 3 lapsen ja yhden enkelilapsen isä 30 v.
Meillä rakastetaan lapsia ja silti meiltä otettiin tyttö pois.
Miettikää sitä ennen kun on teillä liian myöhäistä.
Eikä me olla varakas perhe mut ei sekään lasten rakastamista vähennä. Raha ja Rakkaus on kaks ihan eri asiaa. Jos jotain ni vastatkaa.

3

648

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Teitä on

      kohdannut suurin menetys mitä olla voi.
      Rakkaus ei koskaan häviä. Pienokaisen rakas muisto säilyy perheessänne ikuisesti. Uskon, että tyttärenne odottaa teitä taivaassa.

    • ap:n kanssa

      Älkää valittako pienistä!

      Me menetettiin rv22 meidän pieni poikamme ja antaisin mitä vain, että saisin hänet takaisin..
      Ottaisin univelat, raskauskilot, väsymyksen, kiukuttelut, koliikin..ym ihan kaikki, jos vain saisin pienen poikani takaisin.

    • surullista

      Ei noin saisi käydä kenellekään.. eikä myöskään saisi masentua. Mutta kun ihminen masentuu, silloin ihminen on sairas, eikä sairaudelle vain voi mitään, joskus se tulee vain simsalabim, ei sitä ole kukaan tilannut itselleen. Samoin kuin kukaan ei tilaa itselleen syöpää ym.. Vaikka lastaan rakastaa kuinka, silti koko elämä voi ahdistaa ja silloin ahdistaa myös lapsi - ei kaikilla ole näin, mutta joillakin on. Se tuntuu niin väärältä ja kurjalta ihmisestä joka on menettänyt lapsensa. mutta ihminen, joka on menettänyt itsensä, on niin syvässä kurjuudessä itsekin, että noita asioita ei vain voi suhteuttaa, vaikka toiset mitä sanoisi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      253
      4567
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      130
      2985
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2752
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1730
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1574
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      22
      1468
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1324
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1235
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      205
      1098
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1085
    Aihe