Jos jäät kotiin, poliisi soittaa huomenna ja pyytää laitokselle. Jos et mene huomenna laitokselle, tulee ylihuomenna poliisiauto hakemaan.
Laitoksella sulle kerrotaan, että sua epäillään sotilaskarkuruudesta. Sulta otetaan passi pois ja tulee maastapoistumiskielto.
Sitten sut viedään inttiin ja joudut syksyn aikana käymään oikeudessa. Sakkoa tulee, mutta oikeudessa on ihan kiva käydä, kun muuten ei pääse aitojen ulkopuolelle - kiitos kahden kuukauden pituisen poistumiskiellon.
Reserviin pääset pari kolme päivää muiden jälkeen, koska astuit palvelukseen muita myöhemmin.
•••• JÄÄTKÖ KOTIIN? •••••
8
891
Vastaukset
- sedät
tulla jo tänään hakemaan.
- vapautuksen
saa todennäköisemmin, voihan toki ensin käydä näyttäytymässä ja räkäisemässä jotain kantapeikkoa kasvoille, lähteä sitten omille lomille. Pelolla pyrkivät alokasta hallitsemaan, hyvä esimerkki tästä on jonkin kapiaisen kirjoittama peloittelu viesti edellä. Samaa sinulle syötetään varuskunnassa.
Parasta tehdä heti alussa selväksi keinolla millä hyvänsä, ettei halua alistua pelleksi. - ja lähteä sitten
Kotiin, mieluiten ekana päivänä.
- ---
Näin minäkin tein
- //()()
--- kirjoitti:
Näin minäkin tein
on "pojilla" ylevät tavoitteet...Vapautus armeijasta. Sitä se itsekeskeisyys teettää... Tappelitko samalla tavalla vastaan kun menit kouluun?
- yksi.
//()() kirjoitti:
on "pojilla" ylevät tavoitteet...Vapautus armeijasta. Sitä se itsekeskeisyys teettää... Tappelitko samalla tavalla vastaan kun menit kouluun?
aivopesty isin pikkupoika puhuu.. mee sä vaan sinne armeijaan elään yhteiskunnan kustannuksella ja pelleileen sillä välin kun me täysjärkiset käydään töissä ja maksetaan veroja.
- ==¤¤==
yksi. kirjoitti:
aivopesty isin pikkupoika puhuu.. mee sä vaan sinne armeijaan elään yhteiskunnan kustannuksella ja pelleileen sillä välin kun me täysjärkiset käydään töissä ja maksetaan veroja.
eiköhän ne syrjäytyjät ja väliinputoajat elä yhteiskunnan kustannuksella vailla vastiketta?
- palveluksen keskeyt...
==¤¤== kirjoitti:
eiköhän ne syrjäytyjät ja väliinputoajat elä yhteiskunnan kustannuksella vailla vastiketta?
... täminen tai koko homman laistaminen ole mitenkään väärin.
Koko varusmiespalvelus on jäänne jostakin vuosilta 1 ja 2.
Oliko tuo pelottelija ja uhoaja joku kapiainen - sitä nyt voi vain arvailla, mutta jotain vikaa aineenvaihdunnassa on, koska virtsa näyttää menevän päähän, eikä rakkoon.
Ymmärrän tuon asenteen kapiaisten kannalta oikein hyvin (en kylläkään hyväksy).
Kysymyshän on työpaikasta!
Jos Suomeen tulisi ammattiarmeija niin suurin osa esim. nykyisistä kouluttajista joutuisi "pitkälle marssille ilman palkkaa". Eli tulis maiharia perseeseen.
Ammattiarmeijaan tulijat tuskin katselisivat kovin kauan näiden pätemisentarpeesta hihkuvien narsistien hillumisia, koska heidänlaistensa öykkäröinnit ne sen huonon maineen aiheuttavat.
Heistä pitäisi siis päästä eroon tai Suomi jäisi ilman armeijaa.
Tosin eihän tällä nykyiselläkään armeijalla ole juuri mitään merkitystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain607502Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232936- 1421776
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651649Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671404- 1311153
- 76849
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 52745