Piri + pilvi

Kelmi

Kertokaahan tällaisesta yhdistelmästä. Kaveri kertoi saaneensa todella pahoja "psykooseja" tms todella pahoja tuntemuksia vedettyään viivat ja muutamia tunteja myöhemmin poltettuaan jykevät paukut. Onko yleistäkin?
Minkälaista oloa voi odottaa (jos emme huomioi kaveriani, koska hän sekoaa paukuista yleensä muutenkin jollain tasolla) jos ensin nuuhkitaan ja sitten poltetaan? Ja onko vaarallista, esim. sydämen sykkeen tähden?

ja myös omia kokemuksia tietysti kiitos.

19

10853

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sienimies

      sekakäyttö on yleensä aina paha yhdistelmä! tiedän pari tapausta joissa piriputken jälkeen laskuihin ollaan poltettu paukut, niin sitten onkin iskenyt psykoosi päälle ja "lataamo" on kutsunut!
      typerintä tässä on se että tapaus kirjataan silloin kannabispsykoosiksi, vaikka psyyke onkin kärsinyt ja vioittunut siitä piristä!
      hamppu on yksin ja fiksusti käytettynä suht vaaraton päihde!
      eli lopetetaan se kemikaaleilla läträäminen, ainoa oikea tapa kulkea on orgaaninen kpt.ä-ni

      • Anonyymi

        itseasiassa budi alko sekakäyttö ei oo vaarallista, se on jopa turvallisempaa kuin pelkkä alkoholi


    • Kokija

      käyttää liikaa tai harrastaa sekakäyttöä.

    • vaude ville

      Pirin ja pilven samanaikainen vetäminen on molempien aineiden tuhlaamista.
      Toinen suuntaa ylös ja toinen alas.
      Lopputulos nolla.
      Korkeintaan huono olo ruumiillisesti;päänsärky ja oksettaa.

      Toiset käyttävät pilveä siinä vaiheessa kun haluavat unta silmään (kuten toiset viinaa) ja silloin toimii ok.Mutta viimeisistä viivoista on silloin kulunut useampi tunti.

      Kenenkään en ole kuulleen saavan psykoosia.

    • kuulin

      keskustelin aiheesta pari tuntia sitten ystäväni kanssa. Hän oli tyhmässä nuoruudessaan sortunut amefetamniinin ja hasiksen sekakäyttöön. "IHAN PÄIN VITTUA!", oli hänen (varsin uskottava) kuvauksensa seuranneesta olotilasta.

      Sekakäyttö sucks.

      • annukka

        Joo, ei piria pilven kanssa.
        Seurauksena voi olla psykoosi...itselleni kävi näin:

        Ilta piripäissään, aamulla paukut, veitsi esille ja ikkunaan kyttäilemään sitä "miestä joka istuu mun autossa".(Auto oli tyhjä, näky ja äänet erittäin todellisia).

        Olin hädissäni ja soittelin ystävilleni, onneksi kukaan ei tullut, sillä tod. näköisesti istuisin elinkautista nyt...tai jotain...yhtä kaveria köyhempänä.

        Nyt on osittain samat kaverit vielä, kaikki ne, jotka ovat ohellani "raitistuneet"/siirtyneet pelkälle savulinjalle.

        10 vuotta kannabista käyttäneenä voin sanoa:

        Hyvä aine, jos osaat käyttää. Joillekin tosin MIKÄ TAHANSA päihde on liikaa...


      • HaslaPele

        Ei pidä paikkaansa. Just nappasin vähä pirtsiä ja nyt oon savustellu päälle pari pönttöä. Aika mahis pössis


    • Viivijiok

      Kyse on yksilöllisistä aivokemioista. Jo pelkkä amfetamiini voi saada jonkun lataamoon. Joillakin ihmisillä on sellainen keskushermosto että se ei sitä kestä.

      Kannabis; Tästäkin menee ihmisiä psykoosiin. Yleensä psykoosi on lauennut jostain muualta ja kannabis sitten uusii sitä. Jos on pakko jotain ottaa niin älä seuraa kavereitten esimerkkiä vaan kokeile varovasti. Jos vittuilevat niin ne ei ole sun ystäviä.

      Alkoholi amfetamiini on todettu myös psykoosia aiheuttavaksi sanoo näemmä "Psyvault".

      Pamin voi syödä jos ei tule uni simmuun. Siitä ei tule psykoosia.

    • TMAB

      Just perjantai vedettiin 1 pirii 3 kukkaa ja 0.2 mämmii ja alkoholii ja hyvin ollaan elossa :D

    • anonyymi0987

      tos eile justiissa meni 1g pörriä ja 1g budhaa iha vitu letkee olo mut oli kyl myös vähäsellane et ei oikee tajua mistää mitää

    • Kannapiseijyllää

      Loistavaa kamaa ai saatana ku menee pönttö aivan jumiin ja sekasin! Tykkään itse olla aivan peltikiinni enkä mistään mitää tiedä koskaan kun olen piriä ja kannapista sekä amfetamiinia ja joskus myös lsdtä kokeillut sekaisin hyvä yhdistelmä! Suosittelen lämpimästi!

      • kannapis

        saatanan alottelijat. ite sekakäyttäny noita kaikkia 5vitunvuotta ja tuntuu päässä jokapäivä siltä että hiuksetki lähtee ja mitä täs ny oon mittaillu munakarvojen kokoa pari vuotta nii kyllä on puolet ainaki lyhentynyt. minä ilmoitan sinusta kyllä 112 ettei sinulle käy samalla tavalla kun minulle. he ehkä ehtivät pelastaa sinun karvasi. minun he eivät ehtineet :(.


      • Kannapisjyllää

        Hei sinä vitu mikkihiiri olet nyt turpakiinni! Tuun nussimaa sun kamas ja sitte mietitään uudelleen kolahtaako ne minullakin niikun sinulla saatana!


      • kannapis
        Kannapisjyllää kirjoitti:

        Hei sinä vitu mikkihiiri olet nyt turpakiinni! Tuun nussimaa sun kamas ja sitte mietitään uudelleen kolahtaako ne minullakin niikun sinulla saatana!

        vitun apina minä tapan sinua kun sinä astuu mun eteen. kannataa varo! mä oon taas iha ainesa perkele. mä varotti sinua sun pallikarva tippu!


      • Kannapisjullaa

        Unohtu matkalle mun karvat taino sun sohvalle ei mulla muuta


      • kannapis
        Kannapisjullaa kirjoitti:

        Unohtu matkalle mun karvat taino sun sohvalle ei mulla muuta

        mäntti su munakarvas unohtu nahan sisäpuolelle.


    • Anonyymi

      Mielenkiintosta lukea näitä kannabis+piri+viina+viagra ja itelle jotai tunttemattoman pillerin vaikutuksena😂 mutta siis ite oon sitä mieltä että alkoholi amffe ja savu parhain combo ikinä

    • Anonyymi

      Itse kerran höyrytin alkuillasta,join alkoholia,ja ennen baarireissua.nokitin ihan pikkusen,,pää pimeni vähänkun,jotkut sälekaihtimet ois suljettu hiljakseen kunnes pimeni... ja sitten tapahtui sama,toisinpäin ja heräsin sängystä.. enkä muistanut sen pimenemisen jälkeen koko illasta hölkäsen pölähtävää,hätännyin ja juoksin eri huobeeseen kaverin luokse,et mitä helvettiä on tapahtunut oltiinko me muka baarissa!? Oltiin oltiin kaveri vastasi. Multa oli noin 10h täysin pimeenä+ aika jonka olin nukkunut . Onneksi mitään vakavaa ei ollut sattunut ja kaikki päättyi hyvin..kaikki on mahdollista ihmiset yksilöitä

    • Anonyymi

      Itel kyl tulee vainoja stimujen, savujen ja viinan kans. Toki asiaa pahentaa varmaan se että on tullu valvottua kans aika reippaasti yleensä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      68
      2342
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      244
      2304
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1528
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      30
      1346
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      58
      1340
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1299
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1220
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      81
      998
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      989
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      989
    Aihe