Mikäköös vaivaa kun Telewell EA510v3b ei suostu kuin max. n. 10 min yhteistyöhön Sonera Laajakaista Extran kanssa. Buuttaa ittensä jonkin ajan jälkeen ja taas toimii sen aikaa kun toimii.
Eiköös Soneran netti tunnista yhä nykyäänkin itsestään asetukset vai tarviiko niitä säätää itse toimivaan kuntoon?
Kiitos asiallisista vastauksista etukäteen!
Telewell EA510v3b pätkii
6
1223
Vastaukset
- on.
aika halpoja laitteitanykyään.
osta suosiolla uusi,mutta vaihda merkkiä.- mikäonkuntaidoteiriitä
Onhan nuo halpoja juu. Mutta periaatteessa olisi tolkullista että se tuollakin toimisi. Vituttaa vaan kun tuo laite ei ole kovinkaan vanha, vajaa puoli vuotta. Ja menin hölmönä uskomaan myyjää kun kysyin mitä hän suosittelisi ja tuo oli yksi vaihtoehdoista minkä sitten valkkasin.
No, tarvinnee testata se jollain muun operaattorin palvelulla muualla ja vaihtaa sitten vaikka nettioperaattoria jonkun tarjouksen perässä jossei vikaa ilmene tuolloin. Ja jatkaa tuota säätämistä vielä jonkin hetken josko ongelma ratkeisi. - fdsadsa
mikäonkuntaidoteiriitä kirjoitti:
Onhan nuo halpoja juu. Mutta periaatteessa olisi tolkullista että se tuollakin toimisi. Vituttaa vaan kun tuo laite ei ole kovinkaan vanha, vajaa puoli vuotta. Ja menin hölmönä uskomaan myyjää kun kysyin mitä hän suosittelisi ja tuo oli yksi vaihtoehdoista minkä sitten valkkasin.
No, tarvinnee testata se jollain muun operaattorin palvelulla muualla ja vaihtaa sitten vaikka nettioperaattoria jonkun tarjouksen perässä jossei vikaa ilmene tuolloin. Ja jatkaa tuota säätämistä vielä jonkin hetken josko ongelma ratkeisi.Jos se on vajaa puoli vuotta vanha ja buuttailee itsestään niin ei muuta kun takuuseen ja uutta tilalle.
- on aika pienessä
kotelossa ja käy kuumana.
Kokemuksien mukaan boottailee herkästi jos lämpenee
liikaa.
Katso, että on ilmavassa paikassa ja jäähdytysraot
vapaana. - käyttäjä
Heips
Ota yhteys TeleWell tukeen 09-27900469 , ainakin minulle auttoi kun päivitin ko modeemin bioskoodin ja otin "watch dog" toiminteen pois päältä.- mikäonkuneitaidotriitä
Tarvinnee kokeilla tuota kikkaa. Testasin modeemia toisessa liittymässä ja siellä se toimii ihan ok. Että ei siinä isoa vikaa voi olla, joten kokeilenpa mainitsemaasi temppua kun saan oman modeemin takaisin. "Vaihtokaupassa" saatu vähän vanhempi TeleWell EA510 kyllä toimii tässä liittymässä kuin unelma wlaneineen päivineen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849