niskan finnit

17wpoju.-.-

Hei, mulla on ongelmana finnit selässä ja niskassa. Tiedän että selän finnit ei lähde ilman jotai kunno kuurii pois senverran paha mutta ärsyttää ku ei kehtaa pitää t.paitaa edes ku niskassa on välillä 1 fnni ja nytten on jopa 5. Haluaisin noi niskan finnit poies ainaki ensteks. Käytän basironii niskaan oon tosikauan käyttnyt ja ei tunnu olevans kunno apuu välil ei o ku 1 ja nyt yhtäkkii on jo5. Mietin että salilla pidän aina hupparia ja pidän huppua sillee niskassa kiinni aina että finnit niskassa ei näy tuo varmaan edistää sitä että niskaan tulee finnejä?

6

11304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dfghjk

      Tarpeeksi usein vaan siuhkuun, vaikka jotain naamapesuainetta niskaan, ja vältä myös paitoja mitkä estävät hengittävyyden.

    • Jermula

      Anna sen niskan hengittää, kun menet salille! Älä piilottele niitä finnejä siellä hupun alla. Ihan oikeasti: ne ei varmasti muita ihmisiä haittaa! 1-5 finniä ei kuulosta pahalta. Mullakin on miespuolisia ystäviä, joilla finnejä niskassa ja selässä, mutta ei haittaa kuule katsojaa yhtään.

      Oletko puristellut niitä? Älä puristele, pahentaa vaan tulehdusta. Pyyhi varovasti aamuin illoin jollain kunnon kasvovedellä ja suihkussa käydessä pese jollain hyvällä omalle ihotyypille olevalla putsarilla. Joskus muinoin muistan, että oli ihan kasvojen ja selän ongelmaiholle tarkoitettuja suihkusaippuoita.

      Käy vaikka apteekista hyvät putsarit ja kosteusvoide. Aamuisin ja iltaisin säännöllisesti pese ja sitten kosteusvoidetta. Olet myös sen verran nuori vielä, että luulisi kyllä iän myötäkin tuon rauhoittuvan. (Mutta nuo em. "lohduttavat sanat" ei kyllä auta yhtään, kun niitä finnejä on ja ne haluaa pois heti, tiedän omasta kokemuksesta).

      • skaiodfoåefsd

        Mietin tässä että kuinkahan paljon petivaatteet vaikuttaa tohon mun niskaan (nukun paita päällä mutta niskahan on vapaana)? En mene ikinä petiin paskasena vaihdan viikon välein petivaatteet onko tuo hyvä vai monesti noi petivaatteet kuuluis vaihtaa?


      • Jermula
        skaiodfoåefsd kirjoitti:

        Mietin tässä että kuinkahan paljon petivaatteet vaikuttaa tohon mun niskaan (nukun paita päällä mutta niskahan on vapaana)? En mene ikinä petiin paskasena vaihdan viikon välein petivaatteet onko tuo hyvä vai monesti noi petivaatteet kuuluis vaihtaa?

        Minusta tuo kuulostaa ihan hyvältä petivaatteiden vaihtoväliltä. Ainakin tyynyliinat kannattaa vaihtaa useasti.

        Minä luulen, että tuo siun ikä (eli hormonit jyllää jne...) vois olla suurin syy finnien syntymiseen.


    • Finniland

      Sulla finnit vaan lisääntyy . Kohta koko pääs on yks iso finni

    • Anonyymi

      Älä koske. Älä yhtään koske niihin niin se rauhoittuu .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      281
      2926
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      57
      2326
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      2007
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      115
      1733
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      112
      1681
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1375
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1317
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1253
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      58
      1232
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      77
      1181
    Aihe