Omituinen ääni moottorista.

Epäilivät olisiko se vesipumpun laakeri vai mikä.Ei mikään ratiseva tai vinkuva,niinkuin huohottava.Vesi ei vähene lämpö ei nouse.Voi olla tietysti myös laturin.Ajossa ei ongelmia
1173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

oletko kokeillut kierrättää moottoria voimallisesti? Ota sellainen 5000 - 6500 rpm ja katso alkaako pumppu vuotamaan. Ladassa tiiviste viat selviää ainoastaan paineistuksen alaisena. Voitele myös nokka-akseli aluksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


korjaaja 2 kirjoitti:

Epäilivät olisiko se vesipumpun laakeri vai mikä.Ei mikään ratiseva tai vinkuva,niinkuin huohottava.Vesi ei vähene lämpö ei nouse.Voi olla tietysti myös laturin.Ajossa ei ongelmia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu