Eli enjo-merkkisistä siivoustuotteista kyselen.. Myydään kotikutsusysteemillä. Olin kutsuilla ja vaikutti hyvältä mutten vielä ostanut mitään. Antakaa kommentteja jos jotain tietoa/kokemusta jollain!! :)
enjo
10
7185
Vastaukset
- herbie 81
Minulla on reilu vuoden kokemust tuotteista, ja ovat kyllä hyviä. Ei tarvitse käyttää kuin kylmää vettä, ja lika irtoaa oikeasti. Tuotteet ovat kyllä kalliita, mutta kestäviä kun niitä voi kumminkin pestä. Suosittelen kokeilemaan :)
- LH
Minulla on kokemusta ENJO tuotteista. Ne ovat todella hyviä - kemikaalit voi ihan oikeasti skipata. Kun ENJO tuli ovestamme sisälle niin siivouskaapista lensi monen monta purkkia ulos. Kylmä vesi ja kinnas - se on siinä. Hintaa on kyllä enemmän kun Tarjoustalon räteillä mutta kestävät monta vuotta. Ympäristöystävällisyys on valttia ja muxujen ei tarvitse hengitellä turhia kemikaalikaasuja omassa kodissa. Ja putipuhdasta tulee. Jejee!
- LH
Niin, ja jos haluat tietää enemmän niin kerron mielelläni :-)
- ensotura
Miten ne rasvaset ja likaiset rätit kestävät monta vuotta ilman kemikaaleja. Syökö ne kaiken lian vai siirretäänkö se vain paikasta toiseen, niin ettei se pistä silmään.
- Sirkeä^
Tuollainen pyramidi-juttu elättää vain niitä, jotka ovat siellä huipulla, kapealla kärjellä.
En ostaisi mitään. Kaupasta saa ihan hyviä, tutkittuja pesuaineita. Monethan ovat olleet käytössä tosi pitkään. Tuttuja ja turvallisia siis.
Arvaan, että myyjän pitää ostaa joku aloituspaketti? Siinä on sitten myytävä, että saisi rahat takaisin. Tai sitten myyjällä on pitkäksi pesuaineet ostettuna, moneksi vuodeksi.
Usein nämä tälläiset koti-myynnit on myös aivan kalliita. Esimerkkinä nyt vaikka nuo Tupperwaretkin. Kaupasta saa kotimaisia rasioita, kannella ja ilman, ja takuulla halvemmalla.- asdgfadfg
Älkäähän ihmiset näiden ihmetuotteiden huumassa unohtako, että iän kaiken parhaimmat lääkkeet likaan ovat olleet liottaminen ja puunaaminen.
- love enjo!
asdgfadfg kirjoitti:
Älkäähän ihmiset näiden ihmetuotteiden huumassa unohtako, että iän kaiken parhaimmat lääkkeet likaan ovat olleet liottaminen ja puunaaminen.
ja mikään ei koskaan kehity. Onneksi joillain sentään on avarakatseisuutta ajatella asioita uudella tavalla. Itse enjoa kokeilleena, voin todella suositella. Millään myrkyllä ei ole yhtä helposti putsaantunut suihkukaapin ovet!
- Naana77
asdgfadfg kirjoitti:
Älkäähän ihmiset näiden ihmetuotteiden huumassa unohtako, että iän kaiken parhaimmat lääkkeet likaan ovat olleet liottaminen ja puunaaminen.
ENJO:n tuotteilla ei todellakaan tartte liotella eikä puunata, sillä lika todellakin lähtee kylmällä vedellä ja kuidulla! Säästyy aikaa, terveys, luonto ja pidemmällä aikavälillä myös rahaa, kun tuotteiden käyttöikä on 3-5 vuotta. Meillä on tuotteet olleet käytössä n. 1½ vuotta enkä vaihtais takaisin entiseen. Laadukkaat tuotteet maksavat enemmän, niillä on 2 vuoden takuu ja niistä maksetaan pantti eli voidaan uusiokäyttää.
- teijuska
Olen tutustunut Enjo-siivoustuotteisiin vasta tänä kesänä ja olen äärimmäisen tyytyväinen ostoksiini.
Pidän kutsut viikolla 33 ja seuraavaksi tilaan ainakin lattiamopin! Siivota voi ilman peruaineita - ympäristöustävällistä :) - Anonyymi
On hyviä tuotteita siinä mielessä että näillä pystyy kusettamaan pölvästeiltä lompakot tyhjiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1465475Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1363588"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1263329Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m363203Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi432704Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.392277- 222218
Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2292166prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!
Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".111894Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk921804