Kysypalsta lopetetaan

ö<v,s

Voi vittu, kysypalsta lopetetaan niiden sivuilta.

5

925

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yrdejar

      Lopun alkua koko bändille? Kun ei enää jakseta vastailla reilusti yli 10 vuotta olemassaolleeseen kysy-palstaan, jaksetaanko enää tehdä musiikkiakaan? Ajatelkaa, Yrjänä on 40 ja Halmkrona vielä vanhempi ja muut samaa ikäluokkaa. Kaikilla jotain sivuhommia olemmassa ja 12 albumia takana. Yli 20 vuotta alkaa olemaan pitkä ikä bändille kuin bändille ja erityisesti suomalaiselle sellaiselle, ja vielä, kun on julkaistu kuitenkin noin tiheään ja valtava määrä erilaisia musiikkityylejä ja ideoita kokeiltu. Totta kai sitä toivoo, että CMX jatkaisi vielä toiset pari vuosikymmentä ja tekisi uutta materiaalia, mutta jotenkin alkaa tuntuu epärealistiselta ajatukselta, että bändi enää ainakaan kahta levyä enempää tekisi. Joskus 90-luvulla muuten sanoivat juuri, että tekevät vielä 9 levyä Rautakanteleen jälkeen.

      Toisaalta voin olla väärässä. CMX:llä on tapana sanoa sitä sun tätä ja yllättää.

      • llllllll

        niin levyä pukkaa takuuvarmasti. Ja kansa ostaa. CMX on kuin Rolling Stones, kaivautuu aina uudestaan ylös haudastaan. Onhan siitä jo muutama vuosi, kun CMX suureellisesti ilmoitti lopettavansa keikkailun. No, sitä päätöstä taisi kestää melkein puoli vuotta.


    • huliuli

      Onko tämä siis ihan oikeasti totta? Ettei vaan jotain huhupuhetta? Sääli jos näin on. Mistäs minä sitten revin kuukausittaisen huumoriannokseni?

    • helvetin rahastajat

      yksi hyvä esimerkki loppuunkalutusta bändistä,käsittämättömän säälittävää
      räpellystä,joidenkin on vaan pakko olla väkisin esillä ja päteä,voi raukat. soi haudat, dmx.

      • kaikki...

        ...nimettömät internetkovikset, olet sinäkin täysin oikeassa. Miten voisi kukaan olla ottamatta huomioon kolmetoistavuotiaan tietotaidolla eisttämääsi jumalaista totuutta. Olemme vaikutetut.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      201
      10632
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      66
      2917
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      82
      2628
    4. 88
      2510
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      151
      2202
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      267
      2069
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1451
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1425
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      121
      1260
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      35
      912
    Aihe