Haluaisin tietää tattuuko B-hepatiitti suudellessa??
Olin kuukausi sitten Tunisiassa ja suutelin vieraan miehen kanssa.(siis tällä ei ainakaan tiettävästi b-hepatiittia) Eikä minulla ole voimassa kuin a-hepatiitti rokote.
Mitään oireita ei minulla ole, mutta jäi pikkusen vaivaamaan kuitenkin tämä asia.
B-hepatiitti suutelusta
fiia87
3
1152
Vastaukset
- mitä oikein
ja täällä kyselet noin hölmöjä. Periaattessa voi olla mutta varmaan voi olla ongelmia myös muualla kuin suussa?
- tarttua...
....................
- lotossakin
"B-hepatiitti tarttuu veren, siemennesteen tai emätineritteen välityksellä. Tavallisimmat riskitilanteet ovat suojaamaton yhdyntä ja suonensisäinen huumeiden käyttö." (www.paihdelinkki.fi)
Joten jos oletta kovin kiihkeästi ja verisesti suuteloineet, niin pikkuinen mahdollisuus on...tosi pikkuinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921766- 851252
- 1101123
- 71954
- 105901
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56828- 47741
- 36732
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47681- 33663