mahtaako ketään valmistaa peräkärryä jonka kuomuna olisi pieni jollan tyyppinen vene...
vai pitääkö ite alkaa suunnittelemaan, ja tekmään ?
vene + peräkärry
6
776
Vastaukset
- Akdkdk
Peräkärryn kuomut tehdään mahdollisimman kevyiksi joka tarkoittaa että ne ovat rakenteeltaa melkoisia vimpuloita. Jos vertaa tukevuutta vaikka optimistijollaan, ero on valtava.
Joten en jaksa uskoa että olisi mitään järkeä peräkärryn kuomusta niin vahvaa ja vankaa ja muodoiltaa venekäyttöön sopivaa, että se olisi valmistajalle taloudellisesti kannattavaa ts. kukaan ei niitä ostaisi. Ja muista että "kuomuveneelle" pitäisi hakea myös CE-hyväksyntä venekäyttöön.- 1900-luvulla
oli jossain mainos ko. laitteesta. Olisiko ollut peräti kotimainen, mutta tuskin oli myyntimenestys.
- hieno keksintö
Tiedän missä tällainen kuomuvene on. Hieno keksintö. Keltaisesta muovisesta olemukseltaan voisi päätellä olevan 70-80 luvun tuotoksia
- 5 vuoden piuha
Oletko mahdollisesti hämäläinen?
- Mitä sitten?
5 vuoden piuha kirjoitti:
Oletko mahdollisesti hämäläinen?
Oletko mahdollisesti homo?
- j.v
Näin mukavasti *pojat* keskustelivat uudesta innovatiivisesta asiata, jossa tuotteen valmistusta jopa jutun avaaja oli jo suunnitellut??
HIENO AJATUS TÄÄ!.., JONKILAINEN 'SOVITUSLAITA' KAI AINAKIN PITÄISI TEHDÄ, JOTTA VENE OLISI PAREMMAN MALLINEN. (molempien eli veneen ja kärryn pitäisi mukautua toisiinsa ja ko. 'sovituspala' laitana saattaisi auttaa asian kehittelyssä?)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218496Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4257727Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-95325Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite824969Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294779Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2263219- 1253014
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os352896Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin742870Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps242516