mahtaako ketään valmistaa peräkärryä jonka kuomuna olisi pieni jollan tyyppinen vene...
vai pitääkö ite alkaa suunnittelemaan, ja tekmään ?
vene + peräkärry
6
755
Vastaukset
- Akdkdk
Peräkärryn kuomut tehdään mahdollisimman kevyiksi joka tarkoittaa että ne ovat rakenteeltaa melkoisia vimpuloita. Jos vertaa tukevuutta vaikka optimistijollaan, ero on valtava.
Joten en jaksa uskoa että olisi mitään järkeä peräkärryn kuomusta niin vahvaa ja vankaa ja muodoiltaa venekäyttöön sopivaa, että se olisi valmistajalle taloudellisesti kannattavaa ts. kukaan ei niitä ostaisi. Ja muista että "kuomuveneelle" pitäisi hakea myös CE-hyväksyntä venekäyttöön.- 1900-luvulla
oli jossain mainos ko. laitteesta. Olisiko ollut peräti kotimainen, mutta tuskin oli myyntimenestys.
- hieno keksintö
Tiedän missä tällainen kuomuvene on. Hieno keksintö. Keltaisesta muovisesta olemukseltaan voisi päätellä olevan 70-80 luvun tuotoksia
- 5 vuoden piuha
Oletko mahdollisesti hämäläinen?
- Mitä sitten?
5 vuoden piuha kirjoitti:
Oletko mahdollisesti hämäläinen?
Oletko mahdollisesti homo?
- j.v
Näin mukavasti *pojat* keskustelivat uudesta innovatiivisesta asiata, jossa tuotteen valmistusta jopa jutun avaaja oli jo suunnitellut??
HIENO AJATUS TÄÄ!.., JONKILAINEN 'SOVITUSLAITA' KAI AINAKIN PITÄISI TEHDÄ, JOTTA VENE OLISI PAREMMAN MALLINEN. (molempien eli veneen ja kärryn pitäisi mukautua toisiinsa ja ko. 'sovituspala' laitana saattaisi auttaa asian kehittelyssä?)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1897257Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1273280Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161942"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?511866Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611847- 191799
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am811776Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61675Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 691393